Recenzje - Teatr

Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy

2008-05-30 14:19:21 | Kraków
 4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Ray'a Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.


Podobnie jak w pierwszej części, londyński taksówkarz John Smith prowadzi podwójne życie i skwapliwie krząta się między dwoma domami i dwiema żonami - elegancką Barbarą i gospodarną Mary. Tym razem akcja koncentruje się wokół dzieci z obydwu małżeństw Johna. Vicki i Gavin przypadkowo poznają się na internetowym czacie i zaintrygowani zbieżnością swoich nazwisk, postanawiają umówić się na randkę. John do spółki ze swoim wieloletnim sublokatorem i przyjacielem Stanleyem dwoi się i troi żeby nie dopuścić do spotkania, co powoduje lawinę komicznych wypadków.

Komizm całej sytuacji - czyli wysublimowane pomyłki, utrudnienia i związki przyczynowo-skutkowe - podobnie jak w pierwszej części, doprowadzają widza do regularnych ataków śmiechu i potężnego bólu brzucha. Rozdzwonione telefony pełne lubieżnych oddechów zboczeńców, egzaltacja Barbary i zacietrzewienie Mary, głupkowate miny Stanleya i gorączkowo miotający się w tym chaosie John - to wszystko stanowi niezastąpioną mieszankę wyśmienitego humoru i rozbraja widza już od pierwszej sceny.

Podobnie jak w "Mayday", scenografię stanowi oszczędny wystrój pokoju z centralnie ustawioną obszerną kanapą. Podział na dwa mieszkania jest umowny i tylko dzięki pojawiającym się na scenie żonom Johna widz orientuje się, w którym mieszkaniu aktualnie rozgrywa się akcja. Obsada podobna jak w pierwszej części: w roli luksusowej Barbary występuje Alina Kamińska, w roli energicznej Mary - Katarzyna Litwin, w roli Stanleya - Łukasz Żurek, a w roli Johna tradycyjnie Krzysztof Bochenek. Druga część wzbogacona jest dodatkowo o obecność Marka Litewki, który - wcielając się w postać ojca Stanleya, wprowadza swoją osobą dodatkową porcję komizmu.

Spektakl zdecydowanie warty jest polecenia i zapewnia rozrywkę, która jakością w niczym nie ustępuje pierwszej części - wielbiciele "Mayday" na pewno nie będą więc rozczarowani!

Teatr Bagatela
"Mayday2", reżyseria: Marcin Sławiński

Agnieszka Klich

(agnieszka.klich@dlastudenta.pl )
Fot.:www.bagatela.krakow.pl

Słowa kluczowe: Teatr Bagatela, Mayday 2, recenzje, teatry krakowskie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
PidÅźamowcy
Pidżamowcy - Manhattany ekstazy [Recenzja spektaklu]

Bez znieczulenia o polskim szpitalnictwie. Oceniamy nową premierę teatru WTW.

Makbet
Makbet - recenzja spektaklu

Oceniamy nowy spektakl Teatru Muzycznego Capitol.

Szaberplac, moja miłość
Szaberplac, moja miłość - recenzja spektaklu

Oceniamy nową premierę Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Polecamy
Dylematy krytyków: "Loteria na mężów..."
Dylematy krytyków: "Loteria na mężów..." Kraków

"Loteria na mężów, czyli Narzeczony Nr 69" jest zabawą nie tyle dla inteligentnych, co dla otwartych, i przede wszystkim - jest zabawą!

Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy
Mayday 2, czyli wyśmienitej zabawy ciąg dalszy Kraków

4. czerwca mijają trzy lata od daty krakowskiej premiery "Mayday 2". Ta słynna farsa, spisana piórem Raya Cooney'a i wystawiana przez Teatr Bagatela, wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Ostatnio dodane
PidÅźamowcy
Pidżamowcy - Manhattany ekstazy [Recenzja spektaklu]

Bez znieczulenia o polskim szpitalnictwie. Oceniamy nową premierę teatru WTW.

Makbet
Makbet - recenzja spektaklu

Oceniamy nowy spektakl Teatru Muzycznego Capitol.

Kupony i kody rabatowe