Sztuka
Znalezione

Znalezione

  • 2018-03-20, , godzina 17:30, do 2018-04-30
  • Opera Krakowska, Kraków

Opis

Piotr Suchodolski jest autorem plakatów do wyżej wymienionych spektakli, stworzył także projekt graficzny płyty „Per due Donne”, wydanej przez Operę Krakowską. Ekspozycję będzie można oglądać w „Galerii Opera” na Antresoli Opery Krakowskiej.

Wystawa Znalezione jest swego rodzaju propozycją prezentacji kilku sfer mojej twórczości w odniesieniu do czasu i trwającej w nim artystycznej podróży” - mówi Piotr Suchodolski. „Wybrane prace stanowią znaleziony wycinek mojej twórczości ostatnich kilku lat. Eksponowana kolekcja skierowana jest do coraz bardziej świadomych estetycznie odbiorców. Zastosowanie różnorodnych środków wyrazu w trakcie realizacji prac, pozwala na indywidualną interpretację odbioru obiektów, gdzie istotnym czynnikiem jest wrażliwość i charakter upodobań estetycznych odbiorcy. Tworzenie zamierzonej kompozycji, rzeźby czy obiektu poprzez stosowanie uproszcz, zgeometryzowanie formy, linearność, wyrazisty kontur, płaskie traktowanie koloru, rodzi im przypisaną aurę i ma znaczący wpływ na otoczenie w którym się znalazło. A zatem sztuka zaczyna wtedy nabierać wartości użytkowych i odmienia miejsce” - dodaje.

Piotr Suchodolski ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych w Pracowni Multimedialnej na Wydziale Rzeźby. Jako artysta doświadczenia zawodowe zdobywał m.in. w Maastricht i w Nowym Jorku. Z gracją porusza się w różnych obszarach sztuki będąc otwartym na nowe odkrycia. To twórca wszechstronny: rzeźbiarz, malarz, rysownik, grafik, fotograf, instalator i designer. Jest też wykładowcą oraz inicjatorem warsztatów twórczych. Członek Royal British Society of Sculptors w Londynie. 

 

Ostatnio dodane
Behemoth
Behemoth promuje najnowszą płytę wystawą sztuki

Premierze albumu "I Loved You At Your Darkest" towarzyszy wystawa fotografii i obrazów.

Wystawy w ramach Festiwalu Conrada
Wystawy w ramach Festiwalu Conrada 2018 Kraków

Co czeka na fanów literatury i sztuk pięknych w tym roku?

Kupony i kody rabatowe