Sztuka
Kosmos - wystawa w Bonarce

Kosmos - wystawa w Bonarce

  • 2019-05-15, do 2019-05-31
  • Bonarka, Kamieńskiego 11, Kraków

Opis

50 lat temu pierwszy człowiek wylądował na Księżycu. Od tamtej pory wiele się zmieniło w postrzeganiu Kosmosu przez ludzi. Młodzi artyści w czasie wystawy Kosmos, którą będzie można zobaczyć w pop-up’owej Galerii Fosfor w Bonarce od 15 do 31 maja, zaprezentują prace inspirowane pięknem i potęgą Wszechświatu. Będzie to wyjątkowy głos w szerszej debacie na temat miejsca człowieka w Kosmosie. 

Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, organizator akcji Wydział Sztuki w Mieście, oraz Bonarka zapraszają na wystawę Kosmos od poniedziałku do soboty oraz w niedziele 26 maja, w godz. 14:00 – 19:00. Wernisaż w Galerii Fosfor odbędzie się 18 maja o godz. 15:00. W czasie trwania wystawy zostaną zorganizowane warsztaty plastyczne, na które centrum zaprasza 24 maja o godz. 16:00.

W Galerii Fosfor prezentowane będą najciekawsze postawy twórcze młodych artystów związanych z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wystawa obejmie prezentację prac zawierających w sobie wątki kosmiczne, a także dzieł ukazujących ludzi jako cząstki wszechświata. Bogactwo i różnorodność form i pomysłów, otwartość i brak granic będzie można zobaczyć na wystawie w postaci rzeźby, malarstwa, prac wideo i innych obiektów. Nad programem wystawy czuwała jej kuratorka – Agata Agatowska.

Wystawa w Bonarce jest częścią projektu Wydział Sztuki w Mieście, który od 7 lat aktywizuje społeczność artystyczną związaną z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jego celami są popularyzacja współczesnej sztuki wśród krakowian oraz promocja młodych twórców. Organizatorzy akcji, zainspirowani 50. rocznicą pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, za przewodni motyw tegorocznej edycji wybrali Satelitę. Oprócz Galerii Fosfor Wydział Sztuki zawita do muzeów, galerii sztuki i innych instytucji w Krakowie.

Ostatnio dodane
Nicola Lo Calzo, Mitologia oporu
Znamy program 18. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi

Jak zwykle festiwal wypełni wydarzeniami i aktywnościami wszystkie zakątki miasta.

TIFF Open 2019
Wystartował nabór zgłoszeń do TIFF Open 2019 we Wrocławiu

To otwarty konkurs międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival dedykowany twórcom wykorzystującym medium fotografii.