Sztuka
22. Wielka Parada Smoków

22. Wielka Parada Smoków

  • 2023-06-03, do 2023-06-04
  • Kraków

Opis

Pofruną, pojeżdżą, zatańczą, poświecą, rozbawią, może nawet odrobinę postraszą – główni bohaterowie jedynego takiego święta w Polsce. Przed nami 22. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska.

Było już tyle haseł kolejnych Parad, że tym razem postanowiliśmy dać absolutną wolność wszystkim Smokologom. Niech 22. WIELKA PARADA SMOKÓW zapisze się na kartach Wielkiej Historii Smoków jako wydarzenie wiekopomne. Niech WIELKI ODLOT będzie punktem rozpoczynającym nowożytną historię smoczego królestwa!

Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się na bulwarach przy Smoczej Jamie. Na odwiedzających czekają emocjonujące smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku.

W sobotę wieczorem w zakolu Wisły pod Wawelem rozpocznie się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe z wykorzystaniem efektów pirotechnicznych, zaskakującej oprawy świetlnej i laserowej, gigantycznych kurtyn wodnych i pięknej muzyki. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów Teatru Groteska.  Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne Widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę. Ponad 30 smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł Najpiękniejszego.

Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Jej pomysłodawcą jest dyrektor tego teatru Adolf Weltschek. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata. Zapraszamy do Krakowa!

Program tegorocznego smoczego święta:

𝙎𝙢𝙤𝙘𝙯𝙮 𝙋𝙞𝙠𝙣𝙞𝙠 𝙍𝙤𝙙𝙯𝙞𝙣𝙣𝙮 na bulwarach pod Wawelem:
3 czerwca – godz. 10.00-20.00
4 czerwca – godz. 10.00-19.00
𝙒𝙞𝙚𝙡𝙠𝙞𝙚 𝙉𝙤𝙘𝙣𝙚 𝙒𝙞𝙙𝙤𝙬𝙞𝙨𝙠𝙤 𝙣𝙖 𝙒𝙞𝙨́𝙡𝙚 3 czerwca, godz. 22.00
𝙒𝙞𝙚𝙡𝙠𝙖 𝙋𝙖𝙧𝙖𝙙𝙖 𝙎𝙢𝙤𝙠𝙤́𝙬 (ul. Grodzka – Rynek Główny): 4 czerwca, godz. 12.00

Polecamy
Ostatnio dodane