Imprezy studenckie
VII edycja festiwalu Polikultura

VII edycja festiwalu Polikultura

  • 2019-05-16, do 2019-05-19
  • Kraków

Opis

W terminie 16-19 maja 2019 roku odbędzie się 7. edycja festiwalu Polikultura. Wydarzenia, przygotowane i zorganizowane przez studentów I roku zarządzania kulturą i mediami Uniwersytetu Jagiellońskiego, będą miały miejsce na terenie całego Krakowa.

Więcej informacji w artykule.

Oto, jakie czekają na nas atrakcje:

Pokaz Iluzji

Jednym z punktów programu tegorocznej edycji festiwalu Polikultura, który zapewni nam nowe, niezapomniane przeżycia będzie pokaz magiczny Macieja Kulhawika. Ten iluzjonista, wymykający się regułom czasu i przestrzeni, jest osobą, która naprawdę potrafi zaskoczyć. Przekracza bariery umysłu i wyobraźni, dzięki niemu, zaczerpniemy szczyptę magii, która wzbudzi uśmiech na twarzy każdego. Iluzja pozwoli nam przenieść się w niezwykły świat, gdzie niemożliwe staje się możliwe. To odpowiedni moment, by popuścić lejce wyobraźni! My, studenci Instytutu Kultury UJ, chcemy zaprosić wszystkich spragnionych niebanalnej rozrywki na dziedziniec Collegium Maius, by spotkać się oko w oko z artystyczną interpretacją codzienności oraz spojrzeć na nią tak, jak gdyby po drugiej stronie lustra.

Wernisaż Instalacji

Czy na odbiór sztuki może mieć wpływ sam widz? Co jest ważniejsze, dzieło czy osoba, która je odbiera? Ta intermedialna forma, łącząca w sobie fizyczną ekspozycję z obrazem i dźwiękiem, będzie miała na celu próbę odwrócenia roli gościa: poprzez poznawanie i interakcje z wystawą, będzie miał on za zadanie obejrzeć eksponat, którym w rzeczywistości jest on sam. Po nitce do kłębka, składając w całość kolejne elementy układanki, widz będzie musiał zrewidować swoje poglądy i przekonania; przejrzeć się w nie-do-końca metaforycznym lustrze rzeczywistości.

Koncert

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Polikultura, chcielibyśmy zaproponować wam przejrzenie się w muzyce jako sztuce, produkcie pracy i nieodłącznym elemencie życia każdego człowieka. Chcielibyśmy, aby każdy mógł w muzyce znaleźć cząstkę siebie i to jest celem organizowanego przez nas wydarzenia. Będziemy słuchać, rozmawiać, kontemplować, a także się zachwycać. Nie będzie to zwykły koncert, ani prosty panel dyskusyjny. Chcemy zaprosić was do poznania muzyki od dwóch stron – artysty oraz słuchacza, a może obojga jednocześnie?

Wernisaż wystawy zdjęć z wyjazdu na Ukrainę

Tak, jak lustro pozwala uzyskać obraz podobny lecz odwrócony, tak my pragniemy skonfrontować polską rzeczywistość z jej odbiciem na Kresach Wschodnich. Wymiana studencka między Uniwersytetem Jagiellońskim a Uniwersytetem w Krzemieńczuku na Ukrainie otworzy oczy na wszystkie kontrasty i podobieństwa między nami - rówieśnikami, których teoretycznie różni tylko położenie geograficzne, ale w praktyce coś o wiele więcej. Aby podsumować i przedstawić wyniki naszych obserwacji, zorganizujemy wernisaż, którego uczestnicy będą mogli nie tylko obejrzeć naszą relację foto-wideo, ale także posłuchać o obserwacjach, przemyśleniach i wnioskach studentów.

Spektakl Teatralny

Czy potrafimy jeszcze czytać baśnie? Co ludowa opowieść, rozpopularyzowana przez amerykański przemysł filmowy, może powiedzieć o problemach, z którymi mierzymy się dziś jako zglobalizowane społeczeństwo? Jest nam bliższa przez uniwersalność oryginału, czy znane z dzieciństwa, kultowe adaptacje?

Ostatnio dodane
XVIII Ogólnopolskie Dni Owada na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie Kraków

Wyjątkowe wystawy motyli, ciekawe wykłady o insektach i owadzie atrakcje dla dzieci. Poznajcie szczegóły wyjątkowego wydarzenia!

XX Dzień Mechanizatora i Absolwenta na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie! Kraków

Gotowi na wyjątkowe zawody w rolniczym stylu? Poznajcie szczegóły!