Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

KrakRobot 2016: Kraków stolicą robotyki

Kiedy2016-05-28 godzina 11:00
GdzieMuzeum Iniżynierii Miejskiej
Kraków
KrakRobot 2016: Kraków stolicą robotyki

To właśnie w Krakowie, 28 maja w Muzeum Inżynierii Miejskiej,  odbędą się Ogólnopolskie Zawody Robotyki KrakRobot 2016. Programiści z całej Polski, przez wiele miesięcy przygotowywali się do konkursu. Samodzielnie zaprojektowali, zbudowali i zaprogramowali swoje roboty, tak by potrafiły sprostać zadaniom finałowym. Zawody, pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, będą więc niezwykle ciekawym i widowiskowym wydarzeniem.

Do konkursu, na podstawie eliminacji on-line, zakwalifikowało się 14 drużyn.  Sobotni finał będzie polegał na prezentacji robotów, zbudowanych przez zgłoszone drużyny, w dwóch konkurencjach: eliminacyjnej i finałowej. Roboty skonstruowane są ze specjalnych zestawów Lego Mindstorms, wyposażonych w czujniki oraz programowalny mikrokomputer. Zawody wygra drużyna, której robot spisze się najlepiej w obu konkurencjach. Tak, jak w poprzednich edycjach widzowie mogą liczyć na ciekawe, unikalne zadania oraz starcie rywali z całej Polski.

Idea zawodów polega na wykorzystaniu zestawów LEGO Mindstorms NXT do budowy robotów. Takie podejście daje możliwość sprawdzenia algorytmicznych umiejętności zawodników, jednocześnie pozwalając na tworzenie innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych.

W trakcie Zawodów odbędą się także warsztaty dla dzieci i młodzieży pt. „Houston, mamy problem! Jak rozwiązywać problemy w czasach nieustannie zmieniających się technologii?” prowadzone przez Sponsora Głównego zawodów, firmę Sabre Polska.

Kto okaże się w tym roku najszybszym kurierem? A kto najlepiej sprawdzi się w roli przewodnika po naszym ukochanym Rynku Głównym?

Odpowiedzi na te pytania poznamy już 28 maja w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników robotyki, nowych technologii i nie tylko. Zapowiada się udana zabawa!

 

 

ip

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama