Inne - Z Organizacji

"Zdrowe nawyki warto wziąć do serca" - studencka akcja Skonsultuj z Farmaceutą

2018-02-27 10:50:01 | Kraków

Nadciśnienie tętnicze jest przewlekłą chorobą, cechującą się stale lub okresowo podwyższoną wartością ciśnienia tętniczego. Według Global Health Observatory nieprawidłowość ta jest powodem śmierci 7,5 miliona ludzi rocznie na świecie i stanowi 12,8% przyczyn wszystkich zgonów. Schorzenie z roku na roku dotyka coraz większą liczbę osób i szacuje się, że do 2025 roku będzie ich 1,5 miliarda. Jak oprzeć się tej tendencji? Czy jest się w grupie ryzyka? Jak reaguje służba zdrowia w obliczu narastającej grupy chorych na nadciśnienie tętnicze? Odpowiedzi na wszystkie wymienione pytania poznacie na ogólnopolskiej studenckiej akcji Skonsultuj z Farmaceutą.

Akcja odbędzie się 3 marca 2018 w godzinach 11:00-17:00 w Centrum Serenada.

Skala SCORE została opracowana przez badaczy pod patronatem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i określa 10-letnie ryzyko incydentu sercowo-naczyniowego zakończonego zgonem. Miano opracowuje się na podstawie płci, wieku, ciśnienia tętniczego skurczowego, palenia papierosów i stężenia cholesterolu całkowitego. Znając czynniki sprzyjające chorobie, można im zapobiegać. Do najważniejszych zaleceń należy: normalizacja masy ciała, regularna aktywność fizyczna, zaprzestanie palenia tytoniu, walka ze stresem, prawidłowa dieta - ograniczenie spożywania soli oraz alkoholu.

"Skonsultuj z Farmaceutą" to cykliczna akcja edukacyjno-profilaktyczna organizowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, która szerzy wiedzę o wyżej nakreślonym problemie wśród społeczeństwa. By móc dostarczyć jak najwiarygodniejszych informacji, zrzesza grono osób z różnych kierunków medycznych. W akcji biorą udział studenci farmacji, pielęgniarstwa, analityki medycznej oraz medycyny. Projekt nie jest ograniczony wiekowo - zawiera atrakcje dla dzieci i szereg badań dla dorosłych. W ramach akcji można dokonać pomiaru ciśnienia tętniczego, glukozy, wykonać analizę składu ciała, ale także przeprowadzić rozmowę z wykwalifikowanymi farmaceutami.

Leczenie i zapobieganie nadciśnieniu są złożonymi procesami, wymagającymi zarówno od pacjenta, jak i farmaceuty kompleksowego podejścia do sprawy. Magister farmacji nie tylko wydaje leki, ale także udziela porad. Służy to zwiększeniu świadomości i ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby.

Wiadomo, że ruch sprzyja zdrowiu. Możesz poruszać się np. na fajnej hulajnodze. Zobacz więcej na https://www.ceneo.pl/Hulajnogi

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: pomiary, atrakcje, inicjatywa studencka, schorzenia
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
MoÅźesz być częścią 25. edycji Magazynu Deal!
Studencki Magazyn Deal poszukuje redaktorów!

Możesz być częścią 25. edycji Magazynu Deal!

Wydarzenie zostało podzielone na dwa etapy.
"Air it out" - poznaj szczegóły projektu!

Wydarzenie zostało podzielone na dwa etapy.

IAESTE to organizacja, ktÃłrej celem jest realizacja programu wymiany praktyk.
Rekrutacja do IAESTE AGH Kraków

IAESTE to organizacja, której celem jest realizacja programu wymiany praktyk.

Polecamy
Akademię czas zacząć!
Akademię czas zacząć!

Rusza kolejny nabór wolontariuszy do pracy z dziećmi w tegorocznej edycji Akademii Przyszłości.

Slot Art Festival 2008 - wykłady
Slot Art Festival 2008 - wykłady

Już wkrótce startuje Slot Art Festival 2008. Poniżej prezentujemy listę gości, którzy podczas imprezy wygłoszą wykłady.

Ostatnio dodane
MoÅźesz być częścią 25. edycji Magazynu Deal!
Studencki Magazyn Deal poszukuje redaktorów!

Możesz być częścią 25. edycji Magazynu Deal!

Wydarzenie zostało podzielone na dwa etapy.
"Air it out" - poznaj szczegóły projektu!

Wydarzenie zostało podzielone na dwa etapy.