Wiadomości - Z życia Uczelni

Nagroda "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

2020-09-25 08:54:09 | Kraków

23 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego pt. "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Zobacz: Zdjęcia zmodernizowanego obiektu - przed i po>>

Gala Ogłoszenia Wyników i Wręczenia Nagród w 24. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Budowlanego pt. "Modernizacja Roku & Budowa XXI w." - nagroda dla UR w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy zdobył 1. nagrodę w konkursie "Modernizacja Roku", "Budowa XXI w." w kategorii Edukacja i Oświata. Nagrodę dla Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w imieniu JM Rektora UR, dr hab. inż. Sylwestra Tabora, prof. UR odebrał Zastępca Kanclerza, Dyrektor ds. Technicznych - Artur Szymacha.

Celem Konkursu było wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w roku 2019, wyróżniających się szczególnymi walorami. Do Konkursu zgłoszonych zostało 460 realizacji z całego kraju. Nagrody przyznano w 12 kategoriach "Modernizacja Roku" oraz czterech kategoriach "Budowa XXI w.". W każdej z kategorii znalazła się jedna główna nagroda Tytuł "Modernizacja Roku ", "Budowa XXI w." oraz Wyróżnienie "Modernizacja Roku", "Budowa XXI w.".

Zgłoszony przez Uniwersytet Rolniczy obiekt - przebudowany Spichlerz na budynek użyteczności publicznej dla Uniwersytetu Rolniczego, mieszczący się przy ul. Balickiej 253 C w Krakowie zdobył 1. nagrodę w konkursie "Modernizacja Roku", "Budowa XXI w." w kategorii Edukacja i Oświata.

Wykonawcą inwestycji była firma Budimex S.A Kraków, natomiast projektantem: FHU Koliber, Ewa Miśków-Janik.

Zobacz też: Startup UR w Krakowie wyróżniony w EIT Food Innovation Prizes 2020

Informacje o inwestycji

Prace związane były z przebudową, rozbudową oraz zmianą sposobu użytkowania budynków gospodarczych. Zespół budynków powstał w 1885 roku i służył głównie do przechowywania zbóż, suszonek, a także utrzymaniu zwierząt gospodarskich.

Remont objął trzy budynki: spichlerz, budynek inwentarski oraz budynek magazynowy. Przed remontem powierzchnia budynków wynosiła 717,89 m2, natomiast obecnie wynosi 1027,23 m2 (w tym: powierzchnia dydaktyczna – 849,89 m2 i sala konsumpcyjna wraz z zapleczem – 177,34 m2).

Zabudowania gospodarcze o powierzchni 717,89 m2, wchodzące w skład dawnego założenia dworskiego powstałego w 1885 roku dzięki staraniom Czesławy i Adolfa Schoenów, przekształcone zostały w nowoczesny kompleks dydaktyczny. Przebudowany obiekt składał się z trzech połączonych ze sobą budynków: dwupiętrowego spichlerza oraz parterowego budynku inwentarskiego i budynku magazynowego. Od momentu przejęcia nieruchomości przez Uczelnię obiekt ten wykorzystywany był w głównej mierze jako pomieszczenia gospodarcze, a w części budynku magazynowego funkcjonowało laboratorium prowadzone przez Wydział Rolniczo-Ekonomiczny.

Zobacz też: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie otrzymał Złoty Medal E-NNOVATE.

Aktualnie w obiekcie o powierzchni 1 027,23 m2 powstały m.in. sale wykładowe i ćwiczeniowe, pokoje pracy cichej oraz sala konsumpcyjna wraz z zapleczem. Budynek został w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja została przeprowadzona z dużą dbałością o zachowanie elementów historycznych, dzięki czemu możemy teraz podziwiać zabytkowe wątki kamienne i ceglane.

Łączna wartość robót wyniosła 5 475 898 zł (bez robót dodatkowych w wysokości 173 755 zł). Prace termomodernizacyjne były współfinansowane ze środków programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Priorytet I Zmniejszanie emisyjności gospodarki, Działanie 1.3 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach, Poddziałanie 1.3.1 Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach publicznych w ramach projektu: "Kompleksowa termomodernizacja dwóch budynków dydaktycznych Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie".

ip

fot. materiały Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Słowa kluczowe: ul. Balicka 253 C w Krakowie, przebudowany Spichlerz, UR w Krakowie, 2020, Nagrody, Wyróżnienia

Przebudowany Spichlerz na budynek użyteczności publicznej dla Uniwersytetu Rolniczego (4)

ul. Balicka 253 C w Krakowie
ul. Balicka 253 C w Krakowie
ul. Balicka 253 C w Krakowie
ul. Balicka 253 C w Krakowie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zaprojektowani 2020 - Krakowskie Spotkania z Dizajnem
Zaprojektowani 2020 - Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Informacje o wykładach i warsztatach

W tym roku zajęcia odbywać się będą zarówno stacjonarnie jak i online!

Jesiene spotkania 2020 w WSZ w Gdańsku
V Jesienne Spotkania ze Zdrowiem od Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku [listopad 2020]

W tym roku, organizatorzy skupili się na branżach dotkniętych przez pandemię.

Złoty medal dla dr inÅź. Edyty Bauer oraz jej zespołu
Dr inż. Edyta Bauer i jej zespołół ze złotym medalem IWIS 2020

International Warsaw Invention Show wyróżnił naukowców z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Polecamy
Tydzień biogospodarki w Krakowe - cykl rozmów "Science Espresso" Kraków

Posłuchaj dyskusji prowadzonych przez specjalistów z krakowskich uniwersytetów, dotyczących ważnych kwestii ekologicznych.

Rekrutacja na uzupełniające studia magisterskie w WSEI w Lublinie [Semestr letni 2019/2020]

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji zaprasza na studia II stopnia!

Polecamy
Ostatnio dodane
Zaprojektowani 2020 - Krakowskie Spotkania z Dizajnem
Zaprojektowani 2020 - Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Informacje o wykładach i warsztatach

W tym roku zajęcia odbywać się będą zarówno stacjonarnie jak i online!

Jesiene spotkania 2020 w WSZ w Gdańsku
V Jesienne Spotkania ze Zdrowiem od Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku [listopad 2020]

W tym roku, organizatorzy skupili się na branżach dotkniętych przez pandemię.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.

Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!