Konferencje - Z życia Uczelni

Kliwent Event 2019 - relacja z wydarzenia

Konferencja branży HVAC&R

2019-06-07 09:57:28 | Kraków

Za nami już szósta edycja konferencji Kliwent Event organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe „Kliwent”, działające na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jej celem, jak w latach ubiegłych, było spotkanie środowiska akademickiego z przedstawicielami branży HVAC&R.

Logo kliwlent

Przebieg konferencji

Tegoroczna edycja odbyła się w dniu 28 maja 2019 roku w Auli Głównej AGH. Swoją obecnością zaszczyciły uczestników firmy: Belimo Siłowniki S.A., Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o., FläktGroup Poland Sp. z o.o., Flowair Głogowski i Brzeziński Sp.j., Frapol Sp. z o.o, Lindab Sp. z o.o., Mercor S.A., Swegon Sp. z o.o, Termet S.A. oraz Venture Industries Sp. z o.o. Tradycyjnie konferencja została podzielona na dwie części: część seminaryjną oraz szkoleniową.

Szkolenia

Ze względu na szerokie zainteresowanie, część szkoleniowa odbyła się również w dniach 27 i 29 maja 2019. Szkolenia zostały przeprowadzone przez firmy:

  • Lindab Sp. z o.o. - Aktywne belki chłodzące - charakterystyka systemów wodnych, projektowanie w LindQST, elastyczność regulacji wypływu powietrza belek chłodzących Lindab,
  • FläktGroup Poland Sp. z o.o. - Systemy kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła Smoke Master SMPA / SMIA z prezentacją nowego program doboru PressAir oraz Innowacyjna centrala eQ Master Twin Wheel z prezentacją programu doboru central ACON,
  • Frapol Sp. z o.o. - Rewersyjna pompa ciepła,
  • Swegon Sp. z o.o. - Nawilżanie powietrza w systemach klimatyzacyjnych oraz System WISE II – w pełni zintegrowany system zarządzania klimatem wewnętrznym w zależności od potrzeb użytkowników,
  • Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. - Inne spojrzenie na energooszczędność – bezglikolowy freecooling od DAIKIN. Wszystkie szkolenia odbywały się w salach dydaktycznych AGH.

Seminaria

W części seminaryjnej zaproszeni goście przedstawili swoje osiągnięcia, projektyrozwiązania techniczne, a także zapoznali wszystkich zgromadzonych ze specyfiką branży HVAC&R.

W czasie seminarium przedstawione zostały także wyniki badań prowadzonych przy współpracy pracowników naukowych Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii i członków Koła Naukowego „Kliwent”. Dotyczyły one oceny wpływu zabrudzenia wymiennika krzyżowego na efektywność odzysku ciepła, badania temperatury powierzchni wymiennika na przykładzie klimakonwektora indukcyjnego oraz wpływu wzburzenia tafli wody na zyski wilgoci w świetle badań laboratoryjnych.

Informacje dodatkowe

Na stoiskach promocyjnych firm uczestniczących w wydarzeniu można było zapoznać się szczegółowo z zakresem działalności firm, a także znaleźć odpowiedzi na wiele pytań związanych z branżą HVAC&R.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów różnych wydziałów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wśród gości pojawili się także przedstawiciele studentów z Politechniki Świętokrzyskiej oraz Politechniki Warszawskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli wszelkich starań w organizację tegorocznej edycji konferencji Kliwent Event oraz wszystkim, którzy zaszczycili wydarzenie swoją obecnością.

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: KN Kliwlent, Wydarzenia naukowe, Kraków, Co to HVAC&R, Wykłady, Doświadczenie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kliwent Event 2019 - relacja z wydarzenia Kraków

Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się niezwykle ciekawe wydarzenie pełne seminariów i szkoleń. Dowiedzcie się, czego nauczyli się uczestnicy!

Festiwal Dyplomatyczny 2019 - informacje o wydarzeniu Kraków

To już 30 lat dyplomacji III RP. Posłuchaj wystąpień naukowców na ten temat i weź udział w dyskusji!

Włącz się na PR 2019 - relacja z wydarzenia

Po raz drugi Włączyliśmy się na PR! Dowiedz się, jak przebiegło to wyjątkowe wydarzenia.

Polecamy
Świadoma Kobiecość – czym jest i jak ją osiągnąć
Świadoma Kobiecość – czym jest i jak ją osiągnąć

Collegium Civitas oraz Instytut HAPPYMORE zapraszają na debatę pt. „Świadoma Kobiecość – czym jest i jak ją osiągnąć” rozpoczynająca pierwszy festiwal „Świadoma Kobiecość”.

Przedsiębiorczość Akademicka
Przedsiębiorczość Akademicka Kraków

Na terenie Małopolski odbędzie się jeszcze pięć konferencji pt. "Z innowacją w biznes - kampania na rzecz propagowania Przedsiębiorczości Akademickiej".

Ostatnio dodane
Kliwent Event 2019 - relacja z wydarzenia Kraków

Na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie odbyło się niezwykle ciekawe wydarzenie pełne seminariów i szkoleń. Dowiedzcie się, czego nauczyli się uczestnicy!

Festiwal Dyplomatyczny 2019 - informacje o wydarzeniu Kraków

To już 30 lat dyplomacji III RP. Posłuchaj wystąpień naukowców na ten temat i weź udział w dyskusji!

Konkurs Ziaja