Konferencje - Z życia Uczelni

II Ogólnopolska Konferencja TechSpo'18 rozpocznie się już 21 września

2018-09-17 14:23:19 | Kraków

Czy algorytmy przejmują władzę nad życiem codziennym? Jak wpływa to na życie przeciętnego człowieka? Kiedy straciliśmy kontrolę nad własnymi działaniami? To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiedzi będą poszukiwać uczestnicy II Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji TechSpo’18: Władza algorytmów?, która odbywać się będzie 20 i 21 września na Akademii Górniczo-Hutniczej.

Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 września 2018 roku.

Inicjatywa TechSpo to organizowane przez Wydział Humanistyczny AGH interdyscyplinarne forum spotkań i dyskusji nad najważniejszymi zjawiskami dziejącymi się na styku technologii i społeczeństwa:
- algorytmizacją,
- sztuczną inteligencją,
- projektowaniem interfejsów i interakcji z technologią,
- rzeczywistością wirtualną i hybrydową,
- rolą maszyn w tworzeniu kultury.

- Zakładamy, że złożoność i dynamika świata jest fascynującym wyzwaniem poznawczym, które wymaga nieszablonowych analiz i spojrzenia z wielu perspektyw. Interesuje nas współczesny świat oraz społeczeństwo, a także problemy, które wpływają na jego kształt. Badamy nowe technologie, z których codziennie korzystamy i które zmieniają sposób, w jaki komunikujemy się czy pracujemy. Dlatego chcąc połączyć ze sobą te dwa światy i pokazać, że są one komplementarne, stworzyliśmy konferencję TechSpo Zapraszamy więc do formułowania śmiałych i dobrze osadzonych w najnowszych badaniach diagnoz, rekomendacji i idei - definiują koncepcję wydarzenia jego organizatorzy.

W tegorocznym programie przewidzianych jest 70 wystąpień naukowców, badaczy, praktyków, ludzi biznesu i aktywistów, w tym 2 panele dyskusyjne, 4 wystąpienia plenarne i 6 warsztatów praktycznych.

Integralnym elementem TechSpo jest też przestrzeń wystawiennicza praktycznych rozwiązań firm i zespołów naukowych. Uczestnicy będą mogli przetestować technologie skanu 3D i druku 3D, doświadczyć wrażeń dotykowych kształtów generowanych przez ultradźwięki, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, porozmawiać z chatbotem i robotem emocjonalnym.

Szczegółowy program konferencji: http://techspo.agh.edu.pl/program/

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: miejsce, inicjatywa, spotkania, algorytmy, wykłady
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
UPolujKulturę #reaguj
UPolujKulturę #reaguj - znamy szczegóły 5. edycja projektu studenckiego

Wydarzenia organizują studenci Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

konferencja
VI Międzynarodowa Konferencja Naukowa KULTURA POKOJU "Współczesne problemy wojny i pokoju"

Bedzie to okazja do spotkań, dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanych tematów.

Polecamy
"Młody logopeda. Wyzwania i pułapki w XXI w." - informacje o konferencji

Naukowe Koło Logopedii Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza do udziału jako słuchacz oraz prelegent!

Young Tech Festival 2020 - informacje o konferencji IT

Prelekcje i debata na temat branży IT, jej przyszłości i pracy, organizowane przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Informatyki w Krakowie.

Polecamy
Ostatnio dodane
UPolujKulturę #reaguj
UPolujKulturę #reaguj - znamy szczegóły 5. edycja projektu studenckiego

Wydarzenia organizują studenci Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Popularne