Okiem Studenta - Z życia Uczelni

Czy szkoła policealna to dobra alternatywa dla studiów?

2018-07-30 12:59:05 | Kraków

Coraz częściej słychać głosy niezadowolonych absolwentów uczelni wyższych. Dlaczego? Dzieje się tak, ponieważ studia nie przygotowują do praktycznej pracy w zawodzie, a często także nie dają konkretnego zawodu. Mimo zapewnienia dostępu do szerokiej wiedzy, brakuje tam podejścia pragmatycznego. W efekcie po 5 latach nauki absolwenci nie są gotowi do pracy i nie mają wystarczających umiejętności. Zmuszeni są odbywać liczne staże, bardzo często za darmo lub za symboliczną kwotę, do momentu aż wyrobią w sobie pewność i kompetencje.

Dowiedz się, dlaczego warto zapisać się do szkoły policealnej.

W szkole Gloker kładzie się nacisk na praktykę, która stanowi ogromną część zajęć. Ponadto w trakcie nauki słuchacze odbywają praktyki w zewnętrznych firmach. Ważne jest także to, że nauka trwa rok lub dwa, więc nawet gdy po szkole chce się zrobić dodatkowy staż, nie straci się tyle czasu, co w przypadku studiów.

Wykwalifikowana kadra i specjalistyczne pracownie

Wykłady i zajęcia praktyczne prowadzone są przez wysoko wykwalifowaną kadrę specjalistów z danej branży. Są oni praktykami z dużym doświadczeniem, niejednokrotnie prowadzącymi swoją działalność gospodarczą, dzięki czemu znają swoją branżę od podszewki. Rzetelnie uczą teorii, prowadzą praktyczne ćwiczenia i dają przykłady z prawdziwego życia! Zajęcia odbywają się w specjalistycznych i nowych pracowniach, w pełni wyposażonych i przyjaznych nauce.

Państwowe uprawnienia i nauka za darmo

Możesz uczyć się za darmo na wielu kierunkach, takich jak informatyka z programowaniem, rachunkowość, masaż z fizjoterapią i na innych kierunkach medycznych. Dyplomy obowiązują w całej UE. Zamiast pięciu lat nauki na edukację poświęcisz rok lub dwa lata – bez obaw, program nauczania jest wystarczająco rozbudowany, by od razu po szkole zostać kompetentnym specjalistą i bardzo dobrze zarabiać. Skorzystaj z promocji i ucz się na pozostałych kierunkach za 50zł miesięcznie. Może fryzjer, kucharz, fotograf, grafik, trener personalny, dekorator wnętrz albo dietetyk?

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: alternatywa, kadra, nauka, za darmo, bezpłatne
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!

Zobacz najwaÅźniejsze rzeczy, o ktÃłrych warto pamiętać przed sesją!
O czym warto pamiętać przed sesją egzaminacyjną na studiach?

Zobacz najważniejsze fakty, o których warto pamiętać przed sesją!

Polecamy
10 typów wykładowców, których spotkasz na każdej uczelni
10 typów wykładowców, których spotkasz na każdej uczelni

Wy też na pewno mieliście kiedyś zajęcia z takimi oryginałami. W przyszłości wykładowcy będą dla Was miłym studenckim wspomnieniem.

Moda na Polskę w Portugalii. Coraz więcej studentów
Moda na Polskę w Portugalii. Coraz więcej studentów

Portugalczycy coraz chętniej decydują się na studiowanie w Polsce. W ciągu ostatnich pięciu lat ich liczba na polskich uczelniach wzrosła aż dwunastokrotnie.

Ostatnio dodane
Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!
Nowe zasady przyznawania kredytów studenckich

Zobacz, co zmieniło się w zasadach ubiegania się o kredyty studenckie!