Organizacje studenckie - Z Organizacji

BIS AGH: jak spędzić Sylwestra w Krakowie?

2018-12-28 13:37:32 | Kraków

Od tygodni słuchasz, jak znajomi z przejęciem opowiadają o planach na powitanie Nowego Roku? Jeśli twoja jedyna alternatywa na niespędzanie Sylwestra samotnie, to włączenie telewizji, jeszcze nic nie jest stracone! Redakcja BIS AGH przybyła z pomocą i przygotowała dla was tekst o tym, gdzie można spędzić Nowy Rok w Krakowie.

Zobacz, gdzie organizacja BIS AGH poleca spędzić Sylwestra!

Jedną z opcji są oczywiście organizowane przez miasto koncerty. Sceny zlokalizowane będą w trzech miejscach. Główna scena stanie na Rynku, gdzie zagrają gwiazdy muzyki hip-hopowej i elektronicznej, takie jak: Quebonafide, Kamp!, Otsochodzi, Flirtini i Bokka. Oprócz tego, na Placu Wolnica i w nowohuckiej Alei Róż staną dwie mniejsze sceny, z których DJ-e będą zachęcać do zabawy. Jednak jeśli nie jesteś fanem imprezy w tłumie, znajdziesz w Krakowie wiele innych rozwiązań.

Taneczne Sylwestry prowadzone przez DJ-ów organizowane są też m.in. w klubie Alternatywy (Mały Rynek 4), Społem Deluxe (ul. Floriańska 53), Klubie Studio (ul. Budryka 4), Klubie Kwadrat (ul. Skarżyńskiego 1) czy Fortach Kleparz (ul. Kamienna 2).

Rock’n’roll night!

Jeśli lubisz rytmy rocka, a jednocześnie chcesz dać się ponieść szaleństwu w tańcu, możesz wybrać się na przykład do Boss Garage Pub (ul. Piłsudskiego 27). Za niewielką opłatą będziesz mógł cieszyć się szampanem, przekąskami i zabawą do rana w oldschoolowym klimacie. Kolejną opcją może być Pub Pod Ziemią (ul. Miodowa 43), który zaprasza na rock’n’rollowe, taneczne powitanie Nowego Roku. Sylwestra w brudnych rytmach rocka oferuje także RockShot Pub (ul. Grodzka 42). To tam wejściu w kolejny rok towarzyszyć będzie koncert nowohuckiego zespołu hardcore punk - Incydent.

Noc filmowa

Dla fanów oglądania na dużym ekranie krakowskie kina przygotowały coś od siebie. Kino pod Baranami (Rynek Główny 27) oferuje trzy filmy, które swoje premiery będą miały dopiero w przyszłym roku: "Green Book", "Mój piękny syn" oraz "Córka trenera". Zarówno pozafilmowe atrakcje, jak i przedpremierowe pokazy organizuje Kino Ars. Sylwester odbędzie się tam w trzech salach, a w repertuarze znajdziemy filmy, takie jak: "Faworyta", "Oni", "Mój piękny syn", "Władca Paryża", "Wszyscy wiedzą" i "Szczęśliwy Lazzaro". "Władcę Paryża" będzie można zobaczyć także w kinie Agrafka (ul. Krowoderska 8), a "Green Book" w kinie Mikro (ul. Lea 5).

A może jakiś dramat?

Krakowskie lokale mają też coś do zaoferowania miłośnikom teatru. W swe progi zaprasza między innymi Scena Supernova (ul. Gazowa 21). Podczas przedstawienia zobaczymy taniec brzucha czy spektakl teatralny, a także pokaz baniek mydlanych i fireshow

Jak widać, pora powiedzieć transmisjom telewizyjnym "przepraszam, nie tym razem!". Kraków oferuje tak różnorodne opcje, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Oliwia Kopcik/redakcja BIS AGH

Fot. Nine Köpfer/Unsplash.com

Słowa kluczowe: koncerty, film, możliwości, opcje, zespoły
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Czasopismo BIS AGH - zobacz e-wydanie numeru 04/2019!

Oto kolejny numer popularnego, studenckiego czasopisma! Tym razem m.in o bieganiu, rozwoju i znikających zawodach.

Gala Finałowa konkursu odbędzie się 18 maja 2019 roku.
Trwają zapisy do konkursu na najlepszego studenta w Polsce

Gala Finałowa konkursu odbędzie się 18 maja 2019 roku.

Zobacz najnowsze teksty w Biuletynie Informacyjnym StudentÃłw AGH!
Czasopismo BIS AGH - zobacz e-wydanie numeru 03/2019!

Zobacz najnowsze teksty w Biuletynie Informacyjnym Studentów AGH!

Polecamy
Szanse w farmakoterapii szansą dla ustawodawcy?
Szanse w farmakoterapii szansą dla ustawodawcy? Kraków

Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Szanse w farmakoterapii szansą dla ustawodawcy?"

Jesienna runda gry o krew za nami!
Jesienna runda gry o krew za nami!

Jesienna edycja Wampiriady, trwająca od połowy października do połowy grudnia, wyssała krew z całej Polski.

Ostatnio dodane
Czasopismo BIS AGH - zobacz e-wydanie numeru 04/2019!

Oto kolejny numer popularnego, studenckiego czasopisma! Tym razem m.in o bieganiu, rozwoju i znikających zawodach.

Gala Finałowa konkursu odbędzie się 18 maja 2019 roku.
Trwają zapisy do konkursu na najlepszego studenta w Polsce

Gala Finałowa konkursu odbędzie się 18 maja 2019 roku.