Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wydarzenie "Printed Conference" już za nami!

2018-10-30

17 października 2018 roku w Centrum Kongresowym ICE odbyło się wydarzenie Printed Conference, będące spotkaniem na temat druku 3D. Wydarzenie składało się z jednej z największej w branży konferencji połączonej z mini targami druku 3D oraz Strefą Innowatora.

Zobacz relację ze spotkania branży druku 3D!

Wydarzenie Printed Conference dedykowane było osobom związanym z technologiami przyrostowymi – zarówno ze świata nauki, przemysłu, startupów i biznesu. Ponad 200 uczestników konferencji miało możliwość poszerzenia wiedzy na tematy związane z technologiami druku 3D, zastosowaniem ich w różnych gałęziach przemysłu i biznesu oraz projektowaniem przestrzennym.

Jan Witowski opowiadał o wykorzystaniu druku 3D na salach operacyjnych przez startup MedApp, a dr hab. inż. Włodzimierz Adamski z zakładów lotniczych w Mielcu przybliżył trendy w lotnictwie i zastosowanie technologii w produkcji najlepszych maszyn na świecie. Interesującym akcentem było wystąpienie dr Daniela Zielińskiego, który w lekki sposób opowiedział o tym, jak sztuka przenika się z nowymi technologiami.

Jak mówią sami uczestnicy, dużą wartością Printed Conference była możliwość wymiany wiedzy i budowania relacji w branży.

- Bardzo się cieszę, że przyjechałem do Krakowa. Tylko w ciągu dzisiejszego dnia poznałem więcej ciekawych osób i zdobyłem kontaktów, niż w przeciągu ostatnich dwóch lat, od kiedy zajmuje się tym zagadnieniem – relacjonuje Krzysztof, jeden z uczestników.

Strefa Innowatora oraz mini tragi były otwarte dla zwiedzających i wzbudziły duże zainteresowanie zarówno wśród mieszkańców Krakowa, jak i osób przyjezdnych. W Strefie Innowatora  pokazane były 4 z najlepszych zgłoszonych projektów, w tym biodrukarka 3D oraz prototyp nakładki na nadgarstek, która ma zastąpić gips. Jury po długich naradach zdecydowało się nagrodzić projekt Andrzeja Zakręckiego oraz Rafała Wróbla z Katedry Robotyki i Mechatroniki AGH. Opisy zgłoszonych projektów dostępne są na www.PrintedConference.com.

W strefie targowej można było zobaczyć pracujące drukarki, poznać możliwości różnych technologii, oglądając różnorodne wydruki a także zeskanować twarz w 3D. Największe zainteresowanie wzbudziły przykłady komercyjnego zastosowania wydruków – np. do produkcji lamp w polskim superaucie Hussarya wydrukowane przez Omni3D. Wśród wystawców znaleźli się: Omni3D, Atmat, Bibus Menos, CadXpert, 3DFly, 3D Gence, Smarttech3D.

Wydarzenie było częścią Krakowskiego Tygodnia Startupów #startKRKup. Kolejna edycja odbędzie się jesienią 2019 także w Krakowie.

ip

fot. Piotr Mleczko

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama