Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

V Małopolskie Targi Żywności "Zasmakuj z UR" rozpoczną się już 29 września

2018-09-25

W weekend od 29 września (10:00 do 18:00) do 30 września (od 9:00 do 17:00) br. na terenie przed zabytkowym dworkiem Uniwersytetu Rolniczego, mieszczącym się  przy ul. Balickiej 253 już po raz piąty odbywać się będą Małopolskie Targi Żywności "Zasmakuj z UR". Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, 29 września na godzinę 10:00.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, 29 września na godzinę 10:00.

Głównym celem organizowanych na Uniwersytecie Rolniczym Targów jest propagowanie idei zdrowego odżywiania oraz przybliżanie tajników produkcji żywności w sposób tradycyjny i regionalny.  Planowane są stoiska z żywnością, degustacje, porady żywieniowe, gry i zabawy z animatorami, prezentacje najlepszych krakowskich blogerów kulinarnych, a  także liczne konkursy z nagrodami. Spodziewanych jest ponad 50 wystawców!

Prezentowane będą regionalne sery, soki, tradycyjne wędliny, chleby na naturalnym zakwasie, kwas chlebowy, miody i produkty pszczele, suplementy diety, przyprawy, ciasta (także te niewymagające użycia jaj), smalec, oleje tłoczone na zimno, owoce liofilizowane i wiele innych. Odwiedzający będą mogli skosztować i nabyć uczelniane wino i piwo. Zaplanowano konsultacje z trenerem personalnym, bezpłatne porady żywieniowe, pokazy browarnicze i kulinarne, pokazy tańca, a także zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami i wesołe miasteczko dla najmłodszych.

Podczas tegorocznych Targów po raz pierwszy odbywać się będą prezentacje w pawilonie "Niepodległa Polska Smakuje", przygotowanym przez Grupę Stowarzyszenie Polska Ekologia. Dzięki sfinansowaniu tego wydarzenia przez Fundusze Promocji Mięsa wieprzowego, wołowego, drobiowego, owczego, mleka, warzyw i owoców – Krakowianie, którzy przybędą na ul. Balicką 253 będą mogli obserwować konkursy kulinarne najlepszych krakowskich blogerów zajmujących się tematyką kulinarną. W przygotowaniu niespodzianek kulinarnych w oparciu o potrawy kuchni regionalnej z Małopolski rywalizować będą również uczniowie ze szkół gastronomicznych. Najlepsi polscy kucharze będą natomiast przez dwa dni przygotowywać dziesiątki potraw i deserów, które bezpłatnie będzie można degustować. W pawilonie znajdą się też stoiska ekspertów z w/w funduszy którzy przybliżą odwiedzającym tajniki wytwarzania w Polsce żywności najwyższej jakości, oznaczonej specjalnymi znakami!

W ubiegłorocznej edycji w targach udział wzięło ponad 4000 zwiedzających.

ip

fot. materiały prasowe/Uniwersytet Rolniczy

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama