Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Uroczyste obchody Jubileuszu 65-lecia Uniwersytetu Rolniczego

2018-05-14

18 maja br. od godziny 10:00 do 13:15 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przy Al. 29 Listopada 46 odbywać się będą uroczyste obchody Jubileuszu 65-lecia Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Gościem specjalnym będzie Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Jarosław Gowin.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jarosław Gowin.

Prelekcje dotyczyć będą m.in. współpracy nauk biologicznych, technicznych i informatycznych, a także nowoczesnych metod nauczania uniwersyteckiego z wykorzystaniem technik informacyjnych i współpracy Uczelni z administracją rządową i samorządową oraz gospodarką.

Jubileusz został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju wsi, Wojewodę Małopolskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa - Jacka Majchrowskiego, Przewodniczącego KRASP oraz Kolegium Rektorów Szkół Wyższych Krakowa.

Dodatkowo, w ramach obchodów Jubileuszu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w dniach od 10 do 14 czerwca w Centrum Kongresowym UR (al. 29 Listopada 46) odbędzie się też międzynarodowa konferencja naukowa CEECHE - "Central and Eastern European Conference on Health and the Environment - Environmental and health issues in fast changing economies", organizowana przez Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja, we współpracy z Louisiana State University i Związkiem Uczelni InnoTechKrak (AGH, PK, UR). Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę. CEECHE 2018 w Krakowie skoncentruje się na zanieczyszczeniu powietrza, trwałych zanieczyszczeniach organicznych, zanieczyszczeniach w kopalniach i obiektach wojskowych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także podkreśli badania związane z toksykologią środowiskową i mechanicznymi badaniami biologicznymi, ryzykiem chorób i interwencją podejścia do poprawy zdrowia. Ponadto omówione zostaną nowe technologie w zakresie ochrony środowiska, podejścia do oceny ryzyka, skutki społeczno-gospodarcze i polityczne.

ip

fot. materiały prasowe/Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama