Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Uniwersytet Rolniczy otrzymał ponad 6 mln złotych w ramach konkursu POWER

2018-02-21

Ponad 6 mln złotych otrzymał Uniwersytet Rolniczy na  realizację projektu POWR.03.05.00-ip.08-00pz2/17 "Zintegrowany Program Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie" w ramach konkursu POWER finansowanego przez NCBIR. Kwota dofinansowania to 6 154 772,10 zł. Dofinansowanie pomoże w realizacji projektu, który poprawi jakość funkcjonowania placówki.

Główny cel projektu to poprawa jakości funkcjonowania Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie poprzez realizację Programu Zintegrowanego uczelni dla kadry akademickiej i studentów. Projekt będzie realizowany w okresie od 01.05.2018 do 31.05.2021.

Projekt obejmuje następujące działania:

1. Działania restrukturyzacyjne w obszarze zarządzania uczelnią. Działanie obejmuje między innymi takie szkolenia jak: strategiczne zarządzanie uczelnią - szkolenie dla kadry zarządzającej, kierowanie zespołem w Uczelni - trening kompetencji menadżerskich, konsultacje eksperckie - wdrażanie ustawy 2.0.

2. Wsparcie uczelnianych struktur administracyjnych związanych z absorpcją funduszy zewnętrznych. Działanie to obejmuje: certyfikowane szkolenia "PRINCE2 na poziomie Practitioner i Foundation", koszt studiów podyplomowych z "Zarządzanie projektami finansowanymi ze środków UE", szkolenie "Program HORYZONT 2020 - wymogi i realizacja", konsultacje eksperckie i kursy językowe.

3. Działania podnoszące kompetencje kadry dydaktycznej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz stworzenie otwartych zasobów edukacyjnych. Działanie to obejmuje między innym: szkolenia dla kadry dydaktycznej z zakresu umiejętności informatycznych, prowadzenia dydaktycznych zajęć w języku obcym, koszt zakupu systemu informatycznego E- konferencje wraz z wdrożeniem systemu do obsługi konferencji, trzymiesięczne staże naukowe w zagranicznych ośrodkach naukowych dla grupy 35 naukowców z UR Kraków.

4. Wsparcie świadczenia wysokiej jakości usług przez Biuro Karier Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Działanie to obejmuje: różnego rodzaju szkolenia pracowników Biura Karier, między innymi "Praktyk Metody Points of You" i inne oraz zakup, wraz z wdrożeniem, systemu do badania losów absolwentów "Obszar Ścieżka Zawodowa ABK".

5. Realizację kierunków kształcenia w języku angielskim. Działanie to jest skierowane zarówno do studentów z Polski, jak i do cudzoziemców na kierunkach Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, Leśnictwo, Odnawialne Źródła Energii i Gospodarka Odpadami. Kierunki te są dostosowane do potrzeb społeczno-gospodarczych na poziomie krajowym i regionalnym.

6. Wsparcie informatycznych narzędzi zarządzania uczelniami, tworzenie otwartych zasobów edukacyjnych oraz zarządzanie informacją w celu doskonalenia jakości kształcenia. Działanie to obejmuje: koszt aktualizacji i rozbudowy systemu ERP, koszt zakupu serwera dla repozytorium, koszt zakupu systemu informatycznego do pilotażowego wdrożenia systemu do zarządzania udostępnionymi danymi oraz salami wraz z oprogramowaniem i licencjami.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama