Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Trzy certyfikaty dla dwóch kierunków Wydziału Technologii Żywności UR

2018-04-11

Dwa kierunki studiów pierwszego stopnia, prowadzone przez Wydział Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie -  Dietetyka oraz Browarnictwo i Słodownictwo  otrzymały Certyfikaty "Studia z Przyszłością". Ponadto kierunek Dietetyka otrzymał certyfikat nadzwyczajny - "Lider jakości kształcenia".

Kierunki Uniwersytetu Rolniczego zostały wyróżnione certyfikatem "Studia z Przyszłością"9 kwietnia w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie koło Warszawy odbyła się Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów "Studia z Przyszłością"

W uroczystej Gali rozdania nagród wzięły udział - dr hab. inż. Agnieszka Filipiak-Florkiewicz, profesor UR - Dziekan Wydziału Technologii Żywności oraz dr hab. Aleksandra Duda-Chodak - Prodziekan ds. Dydaktycznych i Studenckich tegoż Wydziału.

Do Programu "Studia z Przyszłością" mogą być zgłaszane kierunki studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich (o profilu ogólnoakademickim lub praktycznym), jak również studia podyplomowe, doktoranckie oraz specjalności, prowadzone w polskich szkołach wyższych. Certyfikatem "Studia z Przyszłością" Fundacja wyróżnia kierunki i specjalności realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego.

Decydującym elementem branym pod uwagę przez Komisję Konkursową Programu "Studia z Przyszłością" jest jakość programu kształcenia zgłoszonego do oceny. Eksperci Programu badają m.in. czy program jest innowacyjny i czy pozytywnie wyróżnia się na tle innych uczelni. Sprawdzają, czy studia umożliwiają absolwentom nabycie efektów kształcenia cenionych przez pracodawców, wzmacniających ich pozycję na polskim i europejskim rynku pracy. Oceniają, czy w toku kształcenia położono odpowiedni nacisk na rozwijanie umiejętności zawodowych studentów i jak oferta w tym zakresie jest realizowana w praktyce. Kryteria oceny kierunków studiów określa szczegółowo Regulamin Programu "Studia z Przyszłością". Zgodnie z § 5 Regulaminu certyfikat akredytacyjny przyznawany jest kierunkowi studiów, który spełnia wszystkie bądź większość z powyższych kryteriów.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć pod adresem http://www.studiazprzyszloscia.pl/strona-69

ip

fot. materiały prasowe

 

 

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama