Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nadchodzi 2. edycja akcji "Skonsultuj z Farmaceutą"

2017-11-21

Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2000 r. było 171 mln ludzi chorych na cukrzycę, zaś w 2030 r. liczba ta ma ulec dwukrotnemu zwiększeniu.

Zbadaj się już 25 listopada w godzinach 11:00-17:00."Skonsultuj z Farmaceutą" to ogólnopolska akcja przygotowana przez Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji, podczas której specjalnie przygotowani wolontariusze wykonywać będą podstawowe badania medyczne. W 9 największych miastach Polski, przy specjalnych stanowiskach, studenci i magistrzy farmacji przeprowadzą analizę otrzymanych wyników.

Dlaczego warto się badać?
Podstawowy pomiar glikemii stanowi wstępną diagnozę stanu zdrowia i jego założeniem jest identyfikacja cukrzycy. Samo badanie trwa kilka minut - to dużo mniej niż spotkanie z przyjaciółmi, czy rozmowa telefoniczna z rodziną mieszkającą w innym mieście.

Weź udział w "Skonsultuj z Farmaceutą" i zadbaj o siebie oraz bliskich. Odpowiednio wcześnie wykryta cukrzyca daje szansę na praktycznie całkowite zminimalizowanie symptomów choroby dzięki odpowiedniej terapii.

Dla zainteresowanych oferujemy:
- pomiar glukozy we krwi,
- pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
- pomiar zawartości tkanki tłuszczowej,
- analizę składu ciała,
- porady farmaceutów i dietetyków.

Celem opieki farmaceutycznej w cukrzycy jest bowiem nie tylko prawidłowo prowadzona farmakoterapia, ale także profilaktyka i odpowiednio wczesne wykrycie choroby, szczególnie u osób z grup ryzyka. Polskie apteki odwiedza średnio 2 miliony pacjentów dziennie. Każdego dnia magistrowie farmacji nie tylko wydają leki ale również udzielają porad. To ogromna i odpowiedzialna rola w procesie edukacji i profilaktyki zdrowotnej.

Zapraszamy serdecznie do Centrum Serenada 25 listopada w godzinach 11:00-17:00. Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/159410178129423/.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama