Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nadchodzi 10. edycja Inżyniera z Kulturą

2017-03-06

W Krakowie odbywa się w tym roku 10. edycja Inżyniera z Kulturą, wydarzenia będącego cyklem bezpłatnych, certyfikowanych szkoleń dedykowanych studentom Akademii Górniczo-Hutniczej, mających na celu zapoznanie przyszłych inżynierów z zasadami bon ton oraz dobrymi manierami. Szkolenia zostały zaplanowane na weekend od 31. marca do 2. kwietnia 2017 roku.

Wydarzenie rokrocznie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Poprzednie edycje gromadziły pod jednym dachem ponad 500 głodnych wiedzy studentów.

Szkolenia prowadzone były przez trenerów z firm Brendson oraz The Protocol School of Poland. Tematyka spotkań poza zagadnieniami dotyczącymi wystąpień publicznych, autoprezentacji oraz szeroko pojętej komunikacji poruszyła też kwestię etykiety biznesu i protokołu dyplomatycznego.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych inżynierów oraz oczekiwaniom pracodawców Uczelniana Rada Samorządu Studentów stara się zapewnić studentom profesjonalną wiedzę na temat zasad savoir-vivre, skupiając się już nie tylko na etykiecie towarzyskiej, ale również na specyfice jej aspektów w kontekście biznesu.

“Wierzymy, że w odniesieniu zawodowego sukcesu i budowaniu pozytywnych relacji z otoczeniem, sprzyja profesjonalnie przekazana wiedza i praktyczne umiejętności. Kreowanie pierwszego wrażenia, stosowanie komunikacji niewerbalnej, poznanie zasad skutecznej komunikacji z partnerem biznesowym, odpowiedniego doboru stroju czy wreszcie zapoznanie się z formami przyjęć i zasadami zachowania przy stole – to tylko wybrane elementy programu „Inżyniera z Kulturą”. Savoir-vivre w biznesie jest równie istotny, jak posiadana przez nas wiedza czy pozycja, którą zajmujemy w firmie. Taka wiedza może nam jedynie pomóc!”

Formuła szkoleń jest jasno sprecyzowana. Podstawowe zasady, które przyświecają organizatorom  „Inżyniera z Kulturą”, są następujące:

-    otwartość – w projekcie może wziąć udział każdy student AGH,
-    bezpłatność – ponad 500 osób na trzech spotkaniach – w sumie 12 godzin efektywnego szkolenia – zupełnie za darmo,
-    profesjonalizm – znakomici trenerzy, komfortowe warunki i komplet materiałów szkoleniowych dla każdego uczestnika.
Wszyscy studenci, którzy wezmą udział we wszystkich trzech szkoleniach, otrzymują imienny certyfikat „Inżyniera z Kulturą”
W tym roku prelekcje poprowadzą prof. Andrzej Markowski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Łukasz Kielban – twórca bloga Czas Gentlemanów. Wiedza przyszłych inżynierów zostanie również wzbogacona podczas wykładów przeprowadzonych przez Marię Bujas-Łukaszewską, autorkę programu „Akademia Dobrych Manier”.
    
Podczas całego wydarzenia nie zabraknie również kulturalnej rozrywki. Tak jak w poprzednich edycjach, studenci będą mogli wspólnie wybrać się na spektakl teatralny.

Zapraszamy na facebook'a "Inżyniera z Kulturą": https://www.facebook.com/inzynier.z.kultura.agh/

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama