Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Kursy wakacyjne dla studentów - jak wykorzystać wakacje na studiach

2017-07-28

Jak wiadomo, w ciągu roku akademickiego nie zawsze mamy czas, by uczestniczyć w jakichś dodatkowych kursach angielskiego. Zajęcia na uczelni pochłaniają nas bez reszty, a wieczorami marzymy tylko o odpoczynku. Wakacje są więc świetną okazją do tego, by nadrobić wszelkie zaległości. Dlaczego więc nie wykorzystać ich do nauki angielskiego?

kurs angielskiego

Wakacje - czas na powtórkę

Wakacyjny kurs angielskiego w Krakowie to idealna okazja do popracowania nad tym, z czym nie radziliśmy sobie w ciągu roku. Zwykle końcowe egzaminy czy kolokwia pokazują nam, jak wiele jeszcze musimy sobie powtórzyć. Być może nie przykładaliśmy się zbytnio do nauki, a może po prostu czegoś nie zrozumieliśmy. Wakacyjny kurs pozwoli nam uzupełnić wszelkie braki. Jeśli naprawdę chcemy opanować angielski na poziomie komunikatywnym, nie powinniśmy robić sobie od niego przerwy. Tym bardziej, że wiele osób wykorzystuje wakacje do bezczynnego leniuchowania. A kurs językowy to chyba lepsza alternatywa od ciągłego siedzenia przed komputerem, prawda?

Intensywny kurs wakacyjny = efektywna nauka

Wiele osób często nie ma odwagi, by wziąć udział w intensywnym kursie. Wiadomo, że jest on może nieco trudniejszy, bo przyswajamy więcej słówek w szybszym tempie, a nie każdy ma motywację, by codziennie powtarzać nowy materiał. Pamiętajmy jednak, że dzięki temu możemy przez trzy tygodnie osiągnąć lesze efekty w nauce niż w ciągu całego semestru w szkole. Jeśli przykładowo zależy nam na zdaniu egzaminu CAE w Krakowie, możemy wybrać egzaminacyjny kurs wakacyjny, który przygotuje nas kompleksowo do egzaminów Cambridge English.

Lepszy start na przyszłość!

Część osób wybiera wakacyjne kursy po to, by móc rozpocząć pracę. W wielu firmach obecnie wymagana jest znajomość angielskiego na poziomie komunikatywnym. Szkoła angielskiego w Krakowie, np. Szkoła Języków Obcych Lincoln stawia na komunikację i poszerzenie słownictwa tak, by kursanci opanowali język i umieli się nim posługiwać w każdej sytuacji. Możemy więc liczyć na ćwiczenia w grupie, rozmówki w parach, a także rozmowy z nauczycielem, który poprawi nasze błędy. W ten sposób nabieramy pewności siebie, nie boimy się mówić i zaczynamy myśleć w języku obcym. Dodatkowo zajęcia urozmaicone są ćwiczeniami dla wzrokowców, słuchowców i kinestetyków. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Szkoła angielskiego w Krakowie, np. Szkoła Języków Obcych Lincoln (http://lincoln.edu.pl/krakow/) stawia na komunikację i poszerzenie słownictwa tak, by kursanci opanowali język i umieli się nim posługiwać w każdej sytuacji.

Kursy dopasowane do potrzeb

Jak wiadomo, każdy z nas chce wykorzystać wakacje w jak największym stopniu. Jedni zaczynają swoją pierwszą pracę, inni wyjeżdżają na wakacje. Jeśli chodzi o angielski w Krakowie w szkole Lincoln, możemy wybrać sobie dogodny termin zajęć. Kursy odbywają się w trzech turach. Jeśli więc wybieramy się na urlop w lipcu, możemy zapisać się na kurs sierpniowy. Dodatkowo możemy także wybrać, czy będziemy chodzić na zajęcia poranne czy popołudniowe. To idealna opcja dla tych, którzy zaczęli już pracę.

Jeśli chcecie naprawdę wykorzystać wakacje, zapiszcie się na intensywny kurs wakacyjny i zaskoczcie innych swoimi umiejętnościami!

Artykuł Partnera

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama