Polska - Świat nauki

Kucharz i cukiernik na celowniku

2018-08-23 16:21:35 | Kraków

Zostań mistrzem kuchni dzięki szkole kulinarnej – ucz się i praktykuj w szkole policealnej Gloker na kierunkach Kucharz lub Cukiernik! Rekrutacja już trwa, wejdź na stronę placówki (https://gloker.edu.pl/rekrutacja), by zarezerwować miejsce. Pamiętaj, że liczy się kolejność zgłoszeń, a liczba miejsc jest ograniczona. Nie musisz mieć matury.

Tych specjalistów brakuje, a prestiż zawodów rośnie

Rośnie prestiż w zawodzie kucharza

Zapotrzebowanie na kucharzy i cukierników szybuje w górę. Według Barometru Zawodów brakuje specjalistów gastronomii z prawdziwego zdarzenia, a zawody te stają się coraz bardziej prestiżowe. Być może to za sprawą niesłabnącej popularności wielu programów telewizyjnych i znanych osobistości ze świata gastronomii, którzy uwielbiani są za swą bogatą wiedzę i charyzmę. Kto ma szansę zostać szefem kuchni w najpiękniejszych i najsmaczniejszych restauracjach? A może by tak otworzyć własny obiekt i zostać słynnym restauratorem?

Ile zarabia kucharz, a ile szef kuchni?

Przeciętne wynagrodzenie na stanowisku kucharza to ok. 2800zł brutto miesięcznie, ale część specjalistów może liczyć na znacznie więsze zarobki – 3600zł brutto miesięcznie. A jak to jest z szefem kuchni? W tym przypadku średnie wynagrodzenie oscyluje wokół 4400zł brutto miesięcznie, a może sięgać nawet około 6300zł brutto.

Jakie są obowiązki szefa kuchni?

Ustalenie hierarchii w zespole pracowników kuchni jest niezwykle ważne. Podział obowiązków usprawni pracę całej restauracji, a wiadomo, że czas i logistyka są tam wyjątkowo istotne. Za co więc odpowiada szef kuchni, a za co szeregowi pracownicy?

Szef kuchni jest w pewnym sensie menadżerem kuchni -  organizuje pracę zespołu, rozdziela zadania i nadzoruje przebieg wykonywania zleconych czynności. Ponadto odpowiada za smak i wygląd wydawanych potraw. Kszałtuje menu i określa koszty.

Jakie cechy powinien mieć szef kuchni?

Umiejętność organizacji pracy własnej i pracy zespołu, sprawne zarzadzanie czasem, zdolności interpersonalne i komunikacyjne. I oczywiście najlepsze wyczucie smaku i estetyki!

ip

fot. burst.shopify.com/Sarah Pflug

 

 

 

Słowa kluczowe: prestiżowe zawody, zapotrzebowanie, zarobki, zawody
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
nauka przedmiotÃłw ścisłych
Jak edukować, żeby młodzież chciała uczyć się przedmiotów ścisłych?

Jak zachęcić młodzież do pójścia w ślady małżeństwa Curie?

szkoła
Jak uczyć o nowych technologiach i wykorzystywać je w szkole?

Jak rozmawiać o nowych technologiach w szkole?

Polecamy
Jarosław Gowin zapowiada, Åźe "Konstytucja dla Nauki" nie wywoła rewolucji na uczelniach.
Ustawa 2.0 nie oznacza natychmiastowej rewolucji w szkołach wyższych

Jarosław Gowin zapowiada, że "Konstytucja dla Nauki" nie wywoła rewolucji na uczelniach.

zdobywanie wiedzy
W jaki sposób zdobywać wiedzę ogólną i nowe umiejętności?

Poznaj proste sposoby na poznawanie nowych informacji.

Polecamy
Ostatnio dodane
nauka przedmiotÃłw ścisłych
Jak edukować, żeby młodzież chciała uczyć się przedmiotów ścisłych?

Jak zachęcić młodzież do pójścia w ślady małżeństwa Curie?

Popularne