Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Konferencja "Środowisko, a zdrowie" na UR

2018-06-11

W poniedziałek, 11 czerwca br. o godzinie 10:00 w Sali Klubowej, mieszczącej się w budynku Wydziału Leśnego przy al. 29 Listopada 46 rozpoczęła się konferencja prasowa pod hasłem: "Środowisko, a zdrowie", w ramach międzynarodowej konferencji "Central and Eastern European Conference on Health and the Environment - Environmental and health issues in fast changing economies", w której udział zapowiedzieli przedstawiciele 16 krajów świata.

Poznaj szczegóły wydarzenia!W konferencji prasowej udział wezmą m.in.: prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady, Rektor Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie; Walter Braunohler, Konsul Generalny USA; Slawomir Lomnicki, Assistant Professor, Department of Environmental Sciences, Louisiana State University; prof. dr hab. Stanisław Gawroński, Wydział Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego; dr n. med. Anna Prokop-Staszecka, Dyrektor Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w  Krakowie; przedstawiciele organizatorów i władz samorządowych. 

Konferencja "Central and Eastern European Conference on Health and the Environment - Environmental and health issues in fast changing economies" odbywa się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 listopada 46) w dniach od 10 do 14 czerwca br.

Celem organizowanej konferencji jest wymiana poglądów i dobrych praktyk naukowców m.in. z Polski, Armenii, Belgii, Czech, Niemiec, Węgier, Włoch, Japonii, Litwy, Mołdawii, Rumunii, Rosji, Serbii, Słowacji, USA, Ukrainy w zakresie zanieczyszczenia powietrza i środowiska oraz wpływu tych czynników na stan zdrowia człowieka.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja, we współpracy z Louisiana State University i Związkiem Uczelni InnoTechKrak (AGH, PK, UR). CEECHE jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym co 2 lata. Ostatnia edycja odbyła się w Pradze w 2016 r. Wydarzenie wpisuje się w obchody 65-lecia Uczelni i zostało objęte honorowym patronatem przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę.

CEECHE 2018 w Krakowie skoncentruje się na zanieczyszczeniu powietrza, trwałych zanieczyszczeniach organicznych, zanieczyszczeniach w kopalniach i obiektach wojskowych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, a także podkreśli badania związane z toksykologią środowiskową i mechanicznymi badaniami biologicznymi, ryzykiem chorób i interwencją podejścia do poprawy zdrowia. Ponadto omówione zostaną nowe technologie w zakresie ochrony środowiska, podejścia do oceny ryzyka, skutki społeczno-gospodarcze i polityczne tych zjawisk i procesów.

Celem wydarzenia jest wymiana poglądów i dobrych praktyk naukowców z: USA, Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej, zainteresowanych tematyką zanieczyszczenia powietrza i środowiska oraz wpływu tych czynników na stan zdrowia.

Wybór Polski, jako kraju przyjmującego, nie był przypadkowy. Ze względu na położenie geograficzne i emisję paliwa, niska jakość powietrza w Krakowie jest ciągłym wyzwaniem ekologicznym.   

Więcej informacji: https://ceeche2018.urk.edu.pl

ip

fot. materiały prasowe/Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama