Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Dzień Otwarty Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie w pierwszy dzień wiosny

2017-03-17

W pierwszy dzień wiosny, tj. 21 marca 2017 roku w godz. od 9.00 do 15.00 na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie (al. 29 Listopada 46-54) odbywać się będzie Dzień Otwarty.Dzień Otwarty odbywać się będzie w na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 Listopada. W części ogólnej, która odbędzie się w auli Centrum Kongresowego (al. 29 Listopada 46) oprócz prezentacji oferty dydaktycznej planowane są dwa wykłady popularnonaukowe. Pierwszy wygłosi dr hab. Dorota Wojtysiak - „W świecie mikro i nano – historia mikroskopii", a drugi dr inż. Marek Wajdzik "Czy myśliwi są potrzebni?".

Prezentacje przeplatane będą występami uczelnianych zespołów artystycznych - Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” oraz Chóru UR. Ekspozycję stoisk poszczególnych wydziałów zaplanowano w holu budynku Wydziału Leśnego (al. 29 Listopada 46).  

Poza częścią ogólną, zwiedzający będą mieli możliwość zwiedzenia wydziałów i uczestnictwa w warsztatach tematycznych, pokazach i wykładach. Na zajęcia obowiązuje rejestracja.

Szczegóły: http://ur.krakow.pl/wiadomosci.html/5076

Maturzyści będą mogli zwiedzić też pasywną halę sportową oraz  akademik.

O UCZELNI

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie jest jedną z wiodących Uczelni w dziedzinie nauk przyrodniczych w Polsce. Uczelnia wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie od 1890 roku rozwijały się nauki rolnicze i leśne. Uniwersytet Rolniczy dzisiaj to: 7 Wydziałów , 1 jednostka międzyuczelniana, około 11 tys. studentów, kilkadziesiąt  kierunków studiów  I, II i III stopnia oraz podyplomowych. Nowoczesna infrastruktura tj. 3 kampusy, 11 obiektów dydaktycznych, 29 stacji doświadczalnych (450 ha), Leśny Zakład Doświadczalny w Krynicy-Zdrój (6400 ha) gwarantują dogodne warunki dydaktyczne dla studentów jak i możliwość rozwoju naukowego dla pracowników.

Uczelnia prowadzi co roku kilkaset tematów badawczych, organizowanych jest wiele konferencji, sympozjów i seminariów krajowych oraz międzynarodowych stanowiących płaszczyznę do dyskusji i wymiany doświadczeń. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki której możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań. Uczelnia zapewnia profesjonalne przygotowanie specjalistów w dziedzinie nauk: rolniczych, leśnych, biologicznych, weterynaryjnych, ekonomicznych, przyrodniczych, technicznych.

Ponadto prowadzone są badania w wielu strategicznych i innowacyjnych dziedzinach, skupiających się wokół sektora Life Science. Uczelnia jest wysoko ceniona w kraju i za granicą, stawia na jakość, mobilność i innowacyjne rozwiązania. Absolwenci otrzymują zatrudnienie w najlepszych przedsiębiorstwach działających w Polsce i na świecie. Studia na UR to nie tylko edukacja w świetnie zaopatrzonym zapleczu naukowo-dydaktycznym pod okiem wybitnych naukowców, ale również tętniąca życiem społeczność studencka organizująca m.in. Juwenalia, rajdy studenckie czy akcje charytatywne.

W swojej ofercie UR proponuje studentom i pracownikom wyjazdy zagraniczne w ramach programów ERASMUS i CEEPUS, stwarzając tym samym okazję do zdobycia cennego doświadczenia. UR to połączenie tradycji z nowoczesnością, co gwarantuje rozwój intelektualny i zwiększa szanse naszych absolwentów na rynku pracy.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama