Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

BITEhack: 24-godzinny hackathon startuje już 12 stycznia!

2018-12-21

Już 12 stycznia 2019 roku w klubie Studio odbędzie się BITEhack. Podczas tego 24-godzinnego hackathonu uczestnicy będą mogli zmierzyć się w jednej z dwóch konkurencji - programistycznej lub robotycznej.

Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków.

Wydarzenie organizowane jest przez członków Stowarzyszenia Studentów BEST AGH Kraków. Jest to następca odbywającego się od 8 lat projektu BAIT, który przez kilka edycji zyskał wielu sympatyków wśród entuzjastów IT. Z roku na rok organizatorzy starają się sprostać oczekiwaniom zainteresowanych studentów, podnosząc atrakcyjność projektu. W związku z tym tegoroczna edycja hackathonu będzie składać się z dwóch równolegle trwających konkurencji.

Pierwszą konkurencją jest maraton programowania. W ramach konkursu ok. 100 uczestników zainteresowanych sektorem IT, współpracujących w maksymalnie czteroosobowych zespołach, będzie pracować przez 24 godziny w wybranej technologii nad postawionym przez nas problemem. Po upłynięciu czasu przeznaczonego na wykonanie zadania odbędą się krótkie prezentacje projektu. Zmagania uczestników oceni jury, w skład którego wejdą przedstawiciele kadry naukowej Akademii Górniczo-Hutniczej oraz reprezentanci partnerów wydarzenia. Wybiorą oni najlepszą pracę, biorąc pod uwagę m.in. funkcjonalność, kreatywność i możliwość rozwoju projektu w wartość biznesową.

Najnowsza konkurencja projektu zastępuje organizowany w ubiegłych latach Turniej Robotów. Została ona stworzona z myślą o pasjonatach automatyki i robotyki, którzy nie mają wielu okazji do uczestnictwa w tego typu wydarzeniach. W konkurencji robotycznej uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektować i zbudować od podstaw gotowy projekt, zarówno od strony softwarowej, jak i hardwarowej przy użyciu dostarczonych przez organizatorów, a także przygotowanych przez uczestników, komponentów. Na zrealizowanie zadania zespoły będą miały 24 godziny.

Więcej informacji na stronie: https://bitehack.best.krakow.pl/

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama