Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Akcja "Skonsultuj z Farmaceutą" startuje już 17 listopada!

2018-11-08

14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. W związku z tym wydarzeniem Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji CM UJ organizuje profilaktyczną akcję "Skonsultuj z Farmaceutą", na którą zaprasza wszystkich mieszkańców Krakowa i okolic. Wydarzenie odbędzie się 17 listopada 2018 r. w Galerii Handlowej "Serenada".

Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Cukrzycy.

Celem akcji "Skonsultuj z Farmaceutą – Cukrzyca" jest kreowanie świadomości społecznej w zakresie opieki, prewencji i edukacji diabetologicznej. Cukrzyca jest przewlekłą chorobą metaboliczną, której podstawowym objawem jest podwyższony poziom glukozy we krwi. Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia w 2000 r. było 171 mln ludzi chorych na cukrzycę, zaś w 2030 r. liczba ta ma ulec podwojeniu.

Wychodząc naprzeciw coraz bardziej niepokojącym prognozom z zakresu diabetologii, PTSF UJ CM zaprasza na kolejną edycję "Skonsultuj z Farmaceutą", podczas której wolontariusze, m.in.: farmaceuci, studenci farmacji, pielęgniarstwa, analityki medycznej, medycyny będą uświadamiać społeczeństwo na tematy diabetologiczne. Pacjenci będą mieli możliwość wykonania takich badań jak:
- pomiar poziomu glikemii,
- pomiar ciśnienia tętniczego,
- analiza składu ciała,
- pomiar zawartości tkanki tłuszczowej.

Każdy pacjent będzie mógł skonsultować swoje wyniki z odpowiednio wykształconą kadrą medyczną. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania stanowisk, a w szczególności osoby z grup ryzyka: osoby otyłe, o małej aktywności fizycznej, z chorobami układu krążenia, kobiety cierpiące na zespół policystycznych jajników oraz te, które urodziły dziecko o masie powyżej 4 kilogramów. 

Zapraszamy również na organizowaną równocześnie akcję "Zdrowie pod kontrolą" organizowaną przez IFMSA - Kraków. Inicjatywa ma na celu przeprowadzenie podstawowych badań oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat chorób cywilizacyjnych.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama