Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Akcja „List do Świętego Mikołaja”

2012-10-30

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Firmą Kaligraf zapraszają do wzięcia udziału w III edycji akcji „List do Świętego Mikołaja”.

Akcja ma na celu przypomnienie dzieła św. Biskupa z Miry, który bezinteresownie obdarowywał potrzebujących. Przy pisaniu listu zwrócimy uwagę na piękne pismo, przekazując dzieciom, że jest ono nie tylko narzędziem komunikacji, ale i świadectwem, jakie dajemy o sobie.

W dniach 26 listopada - 30 listopada zapraszamy do Oddziału dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1, p. 48, parter) grupy szkolne z klas II-VI na bezpłatne 45-minutowe warsztaty kaligraficzne, na zakończenie których dzieci będą mogły dopisać się do listu zaadresowanego do św. Mikołaja. Warsztaty będą się odbywały w godzinach 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. Zapisy są przyjmowane pod numerem telefonu 669-337-438.

Popołudniami zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na lekcje kaligrafii i spotkania z osobami, które zajmują się kaligrafią zawodowo. Będzie możliwość, by poznać tajniki warsztatu kaligrafa i iluminatora, obejrzeć wystawę prac, a także, by dowiedzieć się więcej o samym św. Mikołaju z Miry. W poniedziałek 26 XI 2012 w Skryptorium przy ul. Grodzkiej 60/12A pomiędzy 18.00 a 20.00 można się przyjrzeć zajęciom zaawansowanej grupy iluminatorskiej (z Krakowskiej Szkoły Kaligrafii i Iluminacji), zajmującej się złoceniem, zaś we wtorek i czwartek w godz. 17.00-19.00 w Oddziale dla Dzieci WBP spotkają się uczniowie kaligrafujący głównie w stylu copperplate.

W tym roku, dzięki hojności kina "Agrafka" i Wydawnictwa Diecezji Tarnowskiej "Promyczek", akcja ma niezwykłe zakończenie - św. Mikołaj odbierze od nas List po projekcji filmu "Mikołaj - chłopiec, który został świętym" w kinie "Agrafka" 5 grudnia o 9.00. Wylosujemy 4 klasy spośród uczestniczących w naszych zajęciach - i zaprosimy je na bezpłatny pokaz, połączony z wręczeniem Listu.

„List do Świętego Mikołaja” będzie wspólnym dziełem dzieci, dorosłych, duchownych, literatów, polityków – zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych. Wpisy do Listu będą trwały od poniedziałku do soboty w godzinach otwarcia Oddziału dla Dzieci. Najmłodsi mogą swoje życzenia namalować piórem. Dokonane podczas akcji zakupy materiałów do kaligrafii wesprą Polskie Towarzystwo Kaligraficzne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom ubiegłorocznych warsztatów kaligraficznych dla dzieci, a także rodzicom i nauczycielom, za przyznanie nam nagrody "Słoneczniki 2012" dla jednej z najbardziej rozwojowych inicjatyw - to dla nas impuls, by pracować jeszcze wytrwalej.

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Ziaja - Pielęgnacyjne przysmakiWeź udział w konkursie i wypróbuj kosmetyki z limitowanej zimowej edycji.
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama