Zwycięstwo Wisły, rekord Fernandez

2007-12-13

herb tswŚrodowa konfrontacja Wisły Can Pack Kraków z zespołem Halcon Avenida Salamanca przyniosła wiele emocji wszystkim fanom basketu. Po zaciętym spotkaniu koszykarki "Białej Gwiazdy" zwyciężyły 80:72. Tym samym umocniły się na drugim miejscu w swojej grupie. Walnie do dorobku punktowego gospodyń przyczyniła się Marta Fernandez. Hiszpanka była bardzo zmobilizowana i za wszelką cenę chciała pokonać swoje rodaczki. W całym spotkaniu zdobyła aż 30 punktów!

Mecz rozgrywany był w ofensywnym stylu zarówno przez Wisłę jak i przez drużynę Halconu. Skuteczna gra spowodowała, że po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 21:24. W drugiej kwarcie Wiślaczki spokojnymi i przemyślanymi akcjami zdobywały kolejne punkty. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Wisły 45:36.

Po przerwie świetnie na tablicach zagrała Anna Wielebnowska. Dzięki rzutom za trzy punkty Wisła wciąż utrzymywała bezpieczną przewagę. W końcówce Hiszpanki traciły zaledwie cztery punkty, ale ponownie na wysokości zadania stanęły zawodniczki obwodowe "Białej Gwiazdy". Oprócz Skerović, ciężar gry wzięły na siebie Anna De Forge i bohaterka wieczoru - Marta Fernandez. Ostatecznie gospodynie spotkania wygrały 80:72, notując już czwarte zwycięstwo w tegorocznej Eurolidze.

Po meczu trener Halconu Jose Hernandez przyznał, że Wisła zasłużyła na zwycięstwo a jego zespół przegrał przez fatalną skuteczność na linii rzutów osobistych. Jego "vis a vis" Tomasz Herkt cieszył się z wygranej, która podbuduje jego podopieczne przed zbliżającymi się arcyważnymi meczami. Już za cztery dni Wisła zagra z Lotosem Gdynia w meczu na szczycie Polskiej Ekstraklasy. Za tydzień zaś Wiślaczki pojadą, aż za Ural aby zagrać rewanżowe spotkanie z liderem grupy UMMC Jekaterinburg.

Bohaterka spotkania Marta Fernandez przyznała, że był to jej najlepszy występ w Eurolidze dodając, iż w Hiszpanii zdobywała już więcej punktów. Przypomnijmy, że dotychczasowy rekord należał do Anny Wielebnowskiej, która zdobyła 22 punkty.

Cztery wygrane w sześciu meczach dają Wiśle mocne, drugie miejsce w grupie oraz komfort psychiczny przed starciem w Rosji.

TS Wisła Can-Pack Kraków - Halcon Avenida Salamanca 80:72 (21:24, 24:12, 16:14, 19:22)

Wisła Can-Pack: Fernandez 30, Skerović 16, DeForge 15, Dupree 8, Wielebnowska 6, Trafimava 3, Kobryn 2, Pałka 0, Gburczyk 0

Halcon Avenida: Montana 19, Santos 15, Reid 14, Matić 6, Marcos 5, Dominguez 4, Sanchez 4, DeMondt 0