Tygrysy lepsze w derbach

2009-06-29

W rozegranym w niedzielę 28 czerwca meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykanskiego II Sioux Kraków Tigers pokonali Kraków Knights 44:8.

Już początek meczu zapowiadał wyrównaną walkę. Oba zespoły zdobyły w pierwszej kwarcie po jednym przyłożeniu. Solidnie grający Rycerze stawiali opór popełniającym sporo błędów Tygrysom.

W kolejnych kwartach gospodarze derbów rozpędzili się nie pozostawiając cienia wątpliwości, który zespół jest najlepszy w stolicy Małopolski.

Ostatnia odsłona meczu dała szansę zmiennikom obu drużyn na pokazanie trenerom i kibicom swoich umiejętności.

To był zdecydowanie najsłabszy nasz mecz w tym sezonie - podsumował prezes Sioux Kraków Tigers Michał Truszkowski. - Zdażyło się tak, że najsłabiej zagraliśmy właśnie w bardzo oczekiwanym meczu derbowym, ale narzekać na pewno nie mogę. Wygraliśmy nie odnosząc poważniejszych kontuzji, co dobrze rokuje przed ważnym starciem z Zagłębie Steelers Interpromex - dodał Truszkowski.

W składzie Tigers bardzo dobry mecz zagrał zdobywca trzech przyłożeń running back Mieszko Łabuz. Kolejne dobre zawody zanotowali Artur Rozpędzik i grający w formacji obronnej i ofensywnej Łukasz Kądziołka.

Wśród pokonanych szczególnie wyróżnił się wszechstronny Damian Konrad, który łapał długie podania i efektywnie biegał z piłką.

Mecz obejrzało blisko 1000 rozemocjonowanych, świetnie bawiących się kibiców.

Po ostatnim gwizdku Tygrysy zostały uhonorowane przechodnim pucharem dla najlepszej drużyny pod Wawelem ufundowanym przez krakowski konsulat Ambasady USA w Polsce.

Swojej szansy na pierwsze zwycięstwo w sezonie Knights będą szukać 12 lipca, gdy podejmą beniaminka z Gliwic - Lions.

Niedzielne starcie było dla Tygrysów ostatnim przed przerwą wakacyjną. Tigers zagrają ponownie 29 sierpnia. Tego dnia podejmą innego z faworytów Grupy Południowej PLFA II - Zagłębie Steelers Interpromex.

Sioux Kraków Tigers - Kraków Knights 44:8 (8:8, 14:0, 8:0, 14:0)

I kwarta
8:0 przyłożenie Artura Rozpędzika po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Artur Rozpędzik)
8:8 przyłożenie Piotra Kozuba po 11-jardowej akcji po podaniu Wojciecha Drąga (podwyższenie za dwa punkty Krzysztof Kania)

II kwarta
16:8 przyłożenie Mieszko Łabuza po 30-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Kądziołka)
22:8 przyłożenie Łukasza Kądziołki po 10-jardowej akcji po podaniu Filipa Mościckiego

III kwarta
30:8 przyłożenie Mateusza Rakoczego po 75-jardowej akcji powrotnej po wykopie Knights (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Kądziołka)