Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Test Coopera dla wszystkich: relacja

2011-10-17

W zimny sobotni dzień śmiałkowie chcący sprawdzić swoją kondycję fizyczną stawili się na TEŚCIE COOPERA DLA WSZYSTKICH w ramach Ogolnopolskiej Kampani Promowania Sprawności Fizycznej organizowanej przez Akademicki Związek Sportowy na 13 obiektach sportowych w Polsce. W Krakowie można było sprawdzić się na stadionie AZS AWF oraz WKS WAWEL Kraków. Organizatorami imprezy były odpowiednio: KS AZS AWF Kraków oraz AZS Kraków. W akcji wzięło udział ponad 180 osób, które już od godzin rannych przybywały na stadiony, aby sprawdzić się w 12-minutowej próbie biegowej.

Na stadionie Wawelu tłumów nie było, ale co chwile przychodził ktoś, kto chciał się sprawdzić. Zarówno Panie jak i Panowie walczyli o jak najlepszy wynik. Najlepszy na stadionie okazal się Dominik Jagieła (21 lat), który osiągnął 3215 metrów. Najmłodszy uczestnik Hubert Lenarczyk (13) osiągnął 2560 metrów, a na wielkie uznanie zasłużył Pan Jan Stachow, który w wieku 82 lat przebiegł 1950 metrów. Wśród Pań jedna z najmłodszych Wioleta Kulpa (19) osiagnęła wynik 2410 metrów i tylko o 10 metrów wyprzedziła najstarszą na stadionie Panią Małgorzatę Behounek (50). Na wyróznienie zasłużył również emerytowany profesor AGH Wojciech Kapturkiewicz, który przebiegł 1870 metrów w wieku 72 lat. W sumie wszyscy uczestnicy przebiegli 81915 metrów a średnio każdy przebiegł 2482 metry.

W nieoficjalnej klasyfikacji działaczy AZS Kraków wygrał Jacek Pękala (29) - były Prezes KU AZS PK z wynikiem 2730 metrów, który wyprzedził startującego w 7 miesięcy po operacji kolana, biegnącego w dżinsach Marka Szlachtę (30) - Wiceprezesa AZS Kraków - 2200 metrów oraz Prezesa AZS Kraków kol. Leszka Pankiewicza (56) - 1810 metrów.

Test odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, a wspierali nas: portal dlaStudenta.pl, Gazeta Wyborcza, Polska Biega oraz sport.pl. Podziękowania rownież dla Szkoły i Klubu Narciarskiego LIDER za bezpłatne udostępnienie transportu.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama