Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Sowy spróbują sił z Tygrysami

2009-10-09

 W niedzielę 11 października o godzinie 13:00 zostanie rozegrany półfinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Zawodnicy Sioux Kraków Tigers przed własną publicznością staną naprzeciw drużynie Bielawa Owls. Mecz rozegrany zostanie na Stadionie Salwatora Juvenii na Krakowskich Błoniach 7. Organizatorzy zawodów przewidzieli wstęp wolny dla wszystkich gości.

Gospodarze, którzy zapewnili sobie awans do półfinału, zdobywając pierwsze miejsce Grupy Południowej są typowani na faworyta spotkania. W sezonie zasadniczym nie przegrali ani jednego meczu. Również ich bilans punktowy prezentuje się najlepiej spośród pozostałych drużyn PLFA II - zdobywając 317 punktów stracili zaledwie 46.

Drużyna Bielawy awansowała do półfinału, dzięki wygranej z zespołem Mustangs Płock w rundzie Dzikich Kart. - Zwycięstwo z Mustangami było efektem zrealizowania wcześniejszej taktyki, która zadziałała w stu procentach - chwali zespół Przemysław Klinger, rzecznik prasowy Owls. - W każde spotkanie wkładamy tyle samo wysiłku i nie inaczej było tym razem - dodaje.

Oba zespoły zmierzyły się już ze sobą w tym roku podczas gry w sezonie zasadniczym. Wtedy lepsi okazali się gracze z Krakowa, zwyciężając podczas wyjazdowego spotkaniu 12:44. - Tigers są zdecydowanie najtrudniejszym przeciwnikiem, z jakim przyszło nam zmierzyć się w tym sezonie - podsumowuje Przemysław Klinger.

Zawodnicy Tygrysów nie lekceważą jednak przeciwników. Ich zdaniem spotkania play-off rządzą się własnymi prawami. Na potwierdzenie tej tezy przytaczają przykład zespołu 1.KFA Fireballs Wielkopolska, który w zeszłym roku przeszedł przez sezon zasadniczy bez porażki, żeby w półfinale ulec Torpedom Łódź. Z podobnym szacunkiem odnoszą się do przeciwnika zawodnicy Owls. - Tigers są drużyną najlepiej przygotowaną technicznie oraz fizycznie spośród wszystkich drugoligowych zespołów - mówi z uznaniem Przemysław Klinger. - Jednak po naszych ostatnich wzmocnieniach kadrowych uważam, że zwycięstwo Owls jest możliwe - dodaje z nadzieją.

Zespół z Krakowa miał dużo czasu, aby przygotować się do tego spotkania. Ich ostatnim meczem było bowiem wygrane starcie z Gliwice Lions, które odbyło się przed blisko miesiącem. O takim komforcie nie mogą mówić gracze z Bielawy, którzy swój ostatni pojedynek rozegrali przed dwoma tygodniami. Mimo to, obydwa zespoły nie narzekają na braki kadrowe - Wszyscy zawodnicy widniejący w naszym składzie zagrają z Tigers - zapewnia Klinger.

Zwycięzca pojedynku zmierzy się 24 października w finale PLFA II z triumfatorem drugiego półfinału, w którym grać będą Torpedy Łódź i Zagłębie Steelers. Celem krakowian jest zdobycie mistrzostwa, uprawniającego do wejścia do pierwszej ligi bez konieczności gry w barażach. W Bielawie natomiast wierzy się, że najbliższa niedziela przyniesie niespodziankę.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama