Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Śmigaj na nartach jeszcze w kwietniu

2009-03-31

 Jeszcze można spokojnie poszosować w górach, śniegu jest mnóstwo, natomiast tras i wyciągów jeszcze więcej. Oto mały przegląd kolejek liniowych.

Zespół Kolei Linowych "Kasprowy Wierch" w Zakopanem to nowoczesna kolej z panoramicznymi oknami, która ukazuje całe piękno tatrzańskiego krajobrazu. Po całkowitej przebudowie starej kolei z 1936 roku, od grudnia 2007 kolejka na Kasprowy Wierch jeździ nowoczesną koleją. W rejonie Kasprowego Wierchu w okresie zimy funkcjonują dodatkowo dwie koleje krzesełkowe: czteroosobowa w Kotle Gąsienicowym oraz dwuosobowa w Kotle Goryczkowym.

Kasprowy Wierch (1987 m n.p.m.) to przede wszystkim najwspanialsza w Polsce góra dla narciarzy i snowboardzistów. Świetnie przygotowane trasy narciarskie oraz bliskość gór przyciąga tam rzesze miłośników białego szaleństwa. Do dyspozycji narciarzy PKL w rejonie Kasprowego Wierchu przygotowuje łącznie 14 km tras narciarskich. Co więcej, w tym roku śnieg leży rekordowo długo.

Trasy w rejonie Kasprowego Wierchu posiadają homologacje FIS do rozgrywania zawodów.

Kto z nas nie zna natomiast Gubałówki
Nowoczesny wagon z przeszklonym dachem umożliwia podczas jazdy podziwianie panoramy Tatr, a wieczorem pięknie oświetlone Zakopane. Gubałówkę warto odwiedzić dla wspaniałych widoków na Tatry i całe Zakopane. Latem dodatkową atrakcję stanowi zjeżdżalnia grawitacyjna-wózkowa oraz najwyżej w Polsce położone naturalne solarium.

W odległości ok. 3 km na zachód od Gubałówki znajduje się Krzesełkowa kolej linowa Butorowy Wierch skąd prowadzą liczne narciarskie trasy biegowe, dzięki którym w ciszy i spokoju można podziwiać najlepiej widoczną panoramę gór, a zwłaszcza Tatry Zachodnie. Butorowy Wierch stanowi również świetny punkt początkowy do wędrówek pieszych i rowerowych. 

Kolej Krzesełkowa "Palenica" w Szczawnicy to nic innego jak pewność, iż nowoczesne krzesła kolei linowej zapewnią pełny komfort podczas przejazdu koleją.  Sztucznie zaśnieżane i oświetlone trasy narciarskie z wyciągami orczykowymi, zróżnicowanie tras : 1000 m wyczynowa z homologacja FIS, 1800 m o średnim stopniu trudności tzw. rodzinna oraz łatwe trasy narciarskie na Szafranówce mogą zadowolić każdego narciarza i snowboardzistę. Znajdują się tam również szlaki dla narciarzy biegowych.

Ośrodek narciarsko-turystyczny Palenica w Szczawnicy od paru lat cieszy się dużą popularnością również latem ze względu na piękne widoki rozpościerające się  na okoliczne szczyty Pienin, a zwłaszcza na wspaniale widoczne Trzy Korony. Latem natomiast liczne wędrówki piesze i rowerowe oraz na zjeżdżalnie grawitacyjną-wózkową usytuowaną na szczycie są nie lada atrakcją.

Kolej Linowo-Terenowa na górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim na pewno w pełni bezpiecznie dowiezie każdego na sam szczyt. W Międzybrodziu Żywieckim, kameralnej miejscowości położonej zaledwie 70 km od Katowic i 80 km od Krakowa, znajduje się  kolej linowo-terenowa na Górę Żar.  Zimą narciarze i snowboardziści będą mogli nacieszyć się wspaniałą, sztucznie zaśnieżoną i oświetloną trasą narciarską o długości 1600m oraz przy dolnej stacji - stokiem narciarskim dla najmłodszych wraz z Sun Kidem.

Z Góry Żar rozciąga się rozległa panorama na krainę jezior i zalewów Beskidu Żywieckiego. Zdumiewające widoki oraz podziwianie podniebnych akrobacji lotników z pobliskiej szkoły szybowcowej zachęcają do spędzenia wolnego czasu o każdej porze roku. Góra Żar to również miejsce do letnich wędrówek szlakami turystycznymi, jak również wspaniałe różnorodne trasy rowerowe.

Kolej Linowo-Terenowa "Góra Parkowa" w Krynicy to z kolei nowoczesność, a co za tym idzie: najbliższa przyszłość.  Znajduje się w otoczeniu pięknego Parku Zdrojowego, w jednym z najpiękniejszych i najstarszych uzdrowisk Polski południowej w Krynicy Zdrój. Przy górnej stacji znajduje się stok dla narciarzy i saneczkarzy wraz z Sun Kidem oraz kompleks zjeżdżalni od spokojnej fali poprzez spiralę aż do jedynego w Polsce kamikadze. Miejsca te z całą pewnością są świetną zabawa dla każdego bez względu na wiek.

JK

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama