Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Rycerze czy Lwy?

2009-07-10

 W najbliższą niedzielę, 12 lipca o godzinie 16:00 na boisku bocznym nr 1 Hutnika Kraków przy ulicy Ptaszyckiego 4 odbędzie się mecz pomiędzy Kraków Knights a Gliwice Lions. Będzie to ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną obu drużyn w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego II.

Oba zespoły chcą poprawić swoją sytuację w tabeli przed miesiącem lekkiego roztrenowania. Póki co większe szanse na triumf ma drużyna z Gliwic, która na koncie zgromadziła dwa zwycięstwa i ma realne szanse na awansowanie w tabeli przed Zagłebie Steelers Interpromex z którymi poległa w ostatnim meczu rozegranym dwa tygodnie temu. Krakowianie są na nieco gorszej pozycji startowej - mają w dalszym ciągu po trzech meczach zerowy stan punktów i mimo wielkich chęci mogą mieć problemy także i w nadchodzącej konfrontacji.

W ostatnim starciu Rycerze z Krakowa nie byli w stanie walczyć na równi z inną drużyną ze swojego miasta - Sioux Tigers. Mimo, że po pierwszej kwarcie, zakończonej wynikiem 8:8 można było oczekiwać niespodzianki to spotkanie ostatecznie zostało rozstrzygnięte 44:8 na korzyść Tygrysów. Knights wiedzą, że szanse na półfinały są nikłe, ale i tak marzą o pierwszych punktach w tym sezonie i zwycięstwie.

Gliwiczanie mają jeszcze więcej zapału. Jak powiedział Damian Krzystolik, zawodnik Lwów na pozycji defensive end: - Oczywiście planujemy wygrać. Relacje pomiędzy naszymi zespołami są bardzo dobre. To dzięki Knights kilku kolegów i ja mogliśmy grać już w zeszłym sezonie w lidze, właśnie w tamtym zespole. Myślę, że zaowocuje to czystym meczem w dobrej atmosferze jednak bardzo trudnym, pełnym walki o każdy jard i tak do ostatniego gwizdka.

Niedzielny mecz dla każdej z drużyn ma duże znaczenie. Dla drużyny ze Śląska jest to walka o kolejne punkty, które zbliżą gliwiczan do awansu do Play Offs, a dla drużyny z Małopolski będzie to starcie o pierwsze punkty ligowe, bowiem krakowscy Rycerze są jedną z trzech drużyn, której nie udało się jeszcze wygrać żadnego spotkania.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama