Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Pierwsze derby Krakowa

2009-06-26

 W najbliższą niedzielę 28 czerwca na stadionie RzKS Juvenii Kraków przy ulicy Na Błoniach 7, Sioux Kraków Tigers podejmować będą swoich sąsiadów, drużynę Kraków Knights. Spotkanie w ramach drugiej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego rozpocznie się o godzinie 14:00.

Obiekt Salwatora Juvenii Kraków będzie w pierwszym w historii stadionem, na którym zostaną rozegrane derby Krakowa w futbolu amerykańskim. Choć dwie drużyny w mieście Kraka istnieją już jakiś czas, dopiero w tym sezonie przyszło im spotkać się ze sobą. Stało się to za sprawą spadku Tygrysów do drugiej ligi po sezonie 2008. W tym roku gospodarze niedzielnego spotkania są drużyną dotąd niepokonaną w Grupie Południowej drugiej ligi i bardzo poważnie myślą o powrocie do ekstraklasy. Również do tego meczu podchodzą skoncentrowani.

- Jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie i psychicznie do tego spotkania - zapowiada Marcin Mucha, rzecznik prasowy Sioux Kraków Tigers - poza tym wygląd tabeli ligowej wyraźnie mówi, kto jest faworytem w tym spotkaniu a to zawsze zobowiązuje. Kilku zawodników jest kontuzjowanych, ale poczyniliśmy odpowiednie zmiany w składzie, by pokazać się z najmocniejszej strony. Dominacja w rodzimym dla drużyny mieście jest ważną sprawą w każdym sporcie a niedzielny zwycięzca będzie najlepszym w Krakowie. Przynajmniej do kolejnego spotkania.

W obozie gości również wyczuwa się specyficzny nastrój towarzyszący przygotowaniom do tego wyjątkowego meczu. Wprawdzie Knights mają na koncie dwie porażki to zapowiadają, że łatwo pola rywalom nie ustąpią. - Oczywiście, że powalczymy o wygraną - mówi Piotr Kozub, rzecznik prasowy Kraków Knights - Mecz meczowi nigdy nie jest równy, a tym bardziej, jeżeli chodzi o derby, gdzie wszystko się może wydarzyć. Mamy świetnego rozgrywającego, z którym jeszcze nie jesteśmy do końca zgrani, ale nasza współpraca staje się coraz lepsza. Poza tym ostatnio mieliśmy pewne problemy z obroną i jeżeli uda nam się te błędy wyeliminować, wierzę, że i atak będzie się dobrze spisywał.

Gospodarze z racji tak wyjątkowego spotkania przygotowali wiele atrakcji meczowych. - Na spotkanie przewidziane są pokazy cheerleaderek i konkursy z nagrodami dla kibiców - zapowiada Mucha - Będzie również szansa na zdobycie koszulki meczowej naszej drużyny w licytacji, która planujemy zorganizować. Wstęp na spotkanie jest wolny.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama