Nieznaczny triumf nad Lwami

2010-07-12

W sobotnim meczu Grupy Zachodniej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II (PLFA II) Kraków Knights pokonali Gliwice Lions 30:22.

Początek meczu należał do faworyzowanych Rycerzy, którzy w pierwszej kwarcie zdobyli dwa przyłożenia po akcjach biegowych.

Odpowiedź Lwów, które przegrały w tym sezonie wszystkie trzy spotkania nadeszła szybko. Dzięki temu, że w drugiej kwarcie zaczęła funkcjonować ofensywa gości zdobyli oni dwa touchdowny, które pozwoliły im zejść na przerwę przy remisowym wyniku.

Ozdobą pierwszej połowy i całego meczu była akcja running backa Knights Piotra Kozuba, który otrzymał piłkę od swojego kolegi przebiegając za linią ofensywą. Dzięki znakomitym blokom kilku z krakowian Kozub popędził w pole punktowe Lions zdobywając sześć punktów.

W rozgrywanym w ponad trzydziestostopniowym upale spotkaniu oba zespoły konstruowały swoje akcje ofensywne prawie wyłączenie w oparciu o akcje biegowe. Zdecydowany prym w tym elemencie wiódł running back gospodarzy Daniel Bezwierchny. Dzięki jego przyłożeniom w trzeciej i czwartej kwarcie Knights wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do ostatniego gwizdka sędziów.

Gliwickie Lwy miały szansę na doprowadzenie do dogrywki, gdyż na dwie minuty i dwadzieścia pięć sekund do zakończenia meczu były w posiadaniu piłki przegrywając zaledwie ośmioma punktaki. Gościom zabrakło jednak czasu na doprowadzenie do dogrywki i mecz wygrali Rycerze.

W składzie Knights wyróżnili się running backowie Daniel Bezwierchny, Piotr Kozub i Damian Konrad, którzy systematycznie zdobywali dla swojej drużyny teren. Pierwszy z nich zdobył w całych zawodach trzy przyłożenia.

Po stronie gości dobrze zagrała cała formacja defensywna, która dużo lepiej współpracowała niż w pierwszych meczach tego sezonu. W ataku brylował Tomasz Soboń, który wykonywał ładne biegi na zewnątrz. Na wyróżnienie zasłużyło też kilku graczy, którzy w tak trudnych warunkach pogodowych grali zarówno w formacji ofensywnej, jak i defensywnej.

- Zaczynamy się rozpędzać i co najważniejsze zdobywamy w końcu punkty. Z meczu na mecz gramy lepiej. Wierzę, że wygramy pozostałe dwa mecz w tym sezonie -  powiedział po meczu Błażej Paździor, wiceprezes Gliwice Lions. - Przed sezonem było dużo zamieszania w klubie. Zmienił się trener, a do składu dołączyło wielu nowych graczy. Na szczęście problemy są już za nami - dodał Paździor.

Dzięki drugiemu zwycięstwu w sezonie krakowianie zajmują obecnie czwarte, niegwarantujące awansu do play-off, miejsce w Grupie Zachodniej PLFA II. Czwarta porażka w tegorocznych rozgrywkach przekreśliła Lwom szansę na awans do play-off drugiej ligi. Drużyna z Gliwic zajmuje obecnie ostatnie, szóste miejsce w Grupie Zachodniej. Poprzedni Lions zakończyli na piątym miejscu Grupy Południowej PLFA II odnosząc dwa zwycięstwa w sześciu meczach.

W swoim kolejnym meczu ligowym Knights 1 sierpnia zmierzą się w Krakowie z Czerwonymi Bykami Poznań. Tego samego dnia Lwy zagrają na wyjeździe z Warriors Ruda Śląska.

Kraków Knights - Gliwice Lions 30:22 (14:0, 0:14, 8:0, 8:8)

I kwarta
8:0 przyłożenie Daniela Bezwierchnego po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Karol Andrzejewski)
14:0 przyłożenie Piotra Kozuba po 37-jardowej akcji biegowej

II kwarta
14:6 przyłożenie Tomasza Sobonia po 22-jardowej akcji biegowej
14:14 przyłożenie Aleksego Żukowskiego po 3-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Tomasz Soboń)

III kwarta
22:14 przyłożenie Daniela Bezwierchnego po 19-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Krzysztof Kania)

IV kwarta
22:22 przyłożenie Błażeja Paździora po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Łukasz Bachman)
30:22 przyłożenie Daniela Bezwierchnego po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Daniel Bezwierchny)