Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Mecz o marzenia

2010-06-10

 W niedzielę 13 czerwca zawodnicy Sioux Kraków Tigers zmierzą się z Pomorzem Seahawks. Obie drużyny walczą o przepustkę do fazy play-off.

Żeby zdać sobie sprawę jak zacięte będzie to spotkanie wystarczy spojrzeć na tabelę. Na skutek absolutnej dominacji dwóch ekip z Wrocławia sytuacja na dalszych miejscach jest bardzo trudna. Zarówno Jastrzębie jak i Tygrysy mają bilans 2-2 i zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce, a więc lokaty premiowane awansem do półfinałów. Tyle, że na piątej pozycji czają się już Warsaw Eagles, którzy zamierzają włączyć się do walki o fazę play-off. Zatem przegrany w niedzielnym spotkaniu będzie miał poważne problemy z dostaniem się do następnej rundy.

Tigers i Seahawks marzą o powrocie na szczyt. Krakowianie po tegorocznym awansie do ekstraklasy mają w planach udział w play-off. Jastrzębie są nie mniej spragnione, ponieważ ta ekipa z tradycjami nie zagrała w zeszłorocznych półfinałach. W niedzielnej konfrontacji prawdopodobnie ucierpią czyjeś marzenia. Mimo tego krakowianie zdają się nie szykować w jakiś specjalny sposób. - Trzeba pamiętać, że w każdym spotkaniu można zyskać tyle samo punktów, więc każdy mecz jest ważny. Nie przydzieliliśmy Seahawks jakiegoś specjalnego priorytetu. Przystępujemy do walki, by wygrać i takie właśnie nastroje są w naszym obozie - stwierdził Marcin Mucha z biura prasowego Tigers.

Sytuacja Tygrysów jest o tyle niecodzienna, że na skutek wycofania się Zachodniopomorskiej Husarii z rozgrywek zespół z Krakowa miał przymusową przerwę od ligowych zmagań a ostatnie spotkanie rozegrał 22 maja. - Nie cieszymy się, że odpadł nam jeden mecz, gdyż każde spotkanie jest dla zawodników i trenerów bardzo ważne na wielu płaszczyznach. Dodaje to doświadczenia, które ciągle chcemy powiększać o kolejne minuty spędzone na boisku. Nie będziemy jednak narzekać z powodu dłuższego czasu regeneracji. My mieliśmy "pracowity" maj, a Pomorze Seahawks mają taki właśnie czerwiec. Futbol amerykański to sport, który wymaga wytrzymałości - dodał Mucha.

Seahawks zaś przystąpią do pojedynku z Tygrysami niejako z marszu. W zeszłą niedzielę pokonali AZS Silesia Miners 13:10, co niewątpliwie podniosło morale w zespole. - Radość po wygranej jest duża, ale mamy również świadomość, że ledwie dwie minuty dzieliły nas od końca marzeń o tegorocznych play-off. Obecnie nastroje są bojowe, ponieważ chcemy wykorzystać szansę daną nam przez los. Z Tigers będziemy grać swoje, konsekwentnie i twardo w obronie oraz skuteczniej w ataku. Mamy tylko jeden plan: awansować. Zaś w półfinałach wszystko może się zdarzyć - zapowiada Maciej Cetnerowski (na zdjęciu w środku), trener Seahawks.

Sioux Kraków Tigers - Pomorze Seahawks
Niedziela 13 czerwca, godz. 14:00
Stadion Juvenii przy ul. Na Błoniach 7

Ip
Zdjęcie: Jacek Stańczak

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama