Kraków zdobyty

2009-04-06

W spotkaniu drugiej klasy rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego, pomiędzy Kraków Knights a Bielawa Owls, gospodarze zmuszeni byli uznać wyższość rywali. Wyrównany mecz w Krakowie zakończył się wynikiem 8:14 dla przyjezdnych.

Pierwsze spotkanie zespołów nie tylko w sezonie, ale i w historii rozgrywek obu drużyn, zakończyło się wygraną Owls w ostatniej odsłonie spotkania. Początek meczu należał jednak do Knights, którzy w końcówce pierwszej kwarty po udanej serii zagrywek ofensywnych wyszli na prowadzenie po przyłożeniu rozgrywającego krakowskiej drużyny.

Otwarcie wyniku na tablicy nie spowodowało jednak gwałtownej zmiany w ilości punktów zdobywanych przez zawodników. Przez kolejne dwie kwarty obie ekipy próbowały zdobywać jardy głównie poprzez biegi, lecz twarda gra w obronie w połączeniu z niewielką dywersyfikacją zagrywek nie pozwalała na zmianę wyniku. Na ostateczne rozstrzygnięcia kibice zgromadzeni na stadionie LKS Błyskawica musieli czekać aż do ostatniej kwarty meczu.

Na sześć minut przed końcem spotkania, Owls zdobyli swoje pierwsze punkty. Po 4-jardowym biegu Bartosz Migut wprowadził piłkę w pole punktowe rywali. Knights, nie dopuszczając do podwyższenia wyniku przez zawodników z Bielawy - nadal byli jednak na prowadzeniu. Jednak upływający czas i potęgujące się w krakowskich zawodnikach zmęczenie - Knights przystąpili do tego spotkania mocno osłabieni kadrowo - nie pozwoliło im tego zwycięstwa obronić.

W ostatnich minutach spotkania, obrońcom Owls udało się odzyskać piłkę po nieudanej akcji biegowej Knights i kilka zagrań później rozgrywający bielawian Andrzej Myszka znalazł swojego skrzydłowego Krzysztofa Pawlaczka w strefie punktowej Rycerzy.

Obie drużyny mają teraz dużo czasu na analizę i wnioski ze spotkania, gdyż kolejne mecze grają dopiero w kolejnych miesiącach. Zawodnicy z Bielawy 23 maja podejmować będą zeszłorocznego spadkowicza z pierwszej ligi zespół Kraków Tigers, natomiast Rycerze wybiorą się 6 czerwca na mecz wyjazdowy z Zagłębie Steelers Interpromex.

Kraków Knights - Bielawa Owls 8:14 (8:0, 0:0, 0:0, 0:14)

I kwarta
8:0 przyłożenie Wojciecha Drąga po 1-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Marcin Żółty)

IV kwarta
8:6 przyłożenie Bartosza Miguta po 4-jardowej akcji biegowej
8:14 przyłożenie Krzysztofa Pawlaczka po 20-jardowym podaniu od Andrzeja Myszki (podwyższenie Krzysztof Pawlaczek po podaniu od Andrzeja Myszki)