Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Grand Prix IAAF Walking Challenge

2010-05-26

Po ostatnim kryzysie spowodowanym wybuchem wulkanu i powodzi±, wiele gwiazd zadawało sobie pytanie, czy zawody IAAF się odbęd±. Manager rosyjskiego teamu zapytał wprost: „Robert, będzie walking czy swimming?”. Dzis sprawdzili¶my: Błonia s± suche, trasa sprawdzona na treningu, spokojnie czekamy na mistrzów – chodu, nie pływania.29 maja odbęd± się zawody w chodzie Grand Prix IAAF Walking Challenge, organizowane przez Roberta Korzeniowskiego. Poł±czone będ± z krakowskim mytingiem "Na Rynek Marsz 2010", w którym może wzi±ć udział każdy Krakowianin i nie tylko.

Niespełna dwa tygodnie temu zakończył się Puchar ¦wiata w meksykańskim Chichuahua. W Krakowie wystartuje aż trzech medalistów tej imprezy – sensacyjny zwycięzca na 50km Matej Toto, oraz specjali¶ci od dwudziestki: Wang Hao i Zhu Yafei (złoty i srebrny medalista). Przyjazd do Krakowa potwierdził lider tegorocznego challengu – Eryk Tysse, któremu będzie kibicować startuj±ca tu tylko w otwartym chodzie dla amatorów ubiegłoroczna rekordzistka Kjersti Platzer.  Na dystansie 10 kilometrów mężczyzn wystartuj± ponadto medali¶ci Mistrzostw ¦wiata w Berlinie – Eder Sanchez z Meksyku i Trond Nymark z Norwegii. Ponadto, zamiast Kirdiapkiny, wystartuje jej m±ż, sam Siergiej Kirdiapkin – mistrz ¶wiata z Helsinek i Berlina. Barw Polski będ± bronić między innymi Rafał Augustyn i Grzegorz Sudoł.

Chód kobiet zawsze był  ozdob± krakowskiego mityngu, a w ubiegłym roku zaowocował najlepszym wynikiem w historii, który ustanowiła Kjersti Plazer. Teraz, na nowej trasie, szybkim, asfaltowym podłożu na Błoniach, po nowy rekord powinna sięgn±ć Olga Kanyskina – złota medalistka z Berlina i mistrzyni olimpijska z Pekinu. NajgroĽniejszymi rywalkami Rosjanki będzie br±zowa medalistka z Pekinu, Liu Hong.

ELITA CHODZIARZY W „NA RYNEK MARSZ!” 2010:

Kobiety:
Olga Kanyskina (ROS) – Mistrzyni olimpijska z Pekinu
Olive Loughnane (IRL) - Srebrny medal M¦ w Berlinie    
Liu  Hong (CHIN) - Br±zowy Medal na IO w Pekinie
Melanie Seger (NIEM) - zwyciężczyni edycji 2006
Agnieszka Dygacz - najlepsza Polka w P¦ 2010

MężczyĽni:
Eder Sanchez (MEX) - Srebrny Medalista M¦ w Berlinie
Eryk Tysse (NOR) - zwycięzca NRM 2007, 4m P¦ 2010
Siergiej Kirdiapknin (ROS) – mistrz ¶wiata z Helsinek i Berlina
WANG Hao (CHIN) - złoty medal P¦ Chihuahua 2010 - 20km
ZHU Yafei (CHIN) - srebrny medal P¦ Chihuahua 2010 - 20 km
Matej Toth (SLO) - złoty medal P¦ Chihuahua 2010- 50 km
Grzegorz Sudoł - 4 w M¦ w Berlinie 2009
Rafał Augustyn - najlepszy Polak w P¦ 2010
Trond Nymark (NOR) – vice mistrz ¶wiata z Berlina na 50km

ip

fot. dlaStudenta.pl - zwycięzcy zezłorocznej edycji

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania b±dĽ usuwania komentarzy zawieraj±cych tre¶ci zabronione przez prawo, uznawane za obraĽliwie lub naruszaj±ce zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama