Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Futbol wraca pod Wawel!

2009-03-31

 W sobotę 4 kwietnia o godzinie 14:00, na stadionie LKS Błyskawica Wyciąże, mieszczącym się przy ulicy Podstawie 6A w Krakowie, odbędzie się mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II. Gospodarze - Kraków Knights, podejmą zespół Bielawa Owls. Wstęp wolny.

Będzie to pierwsze spotkanie tych drużyn w ramach rozgrywek PLFA. Dotychczas oba zespoły, występujące w innych dywizjach, nie miały szansy rozegrania ze sobą meczu. W poprzednim sezonie, lepiej spisała się krakowska drużyna, która awansowała do fazy play-off. Sowy, z bilansem 2 zwycięstw i 4 porażek, zajęły drugie miejsce w Dywizji Zachodniej, co nie dało im awansu do następnej rundy.

Do Knights w przerwie między sezonowej, dołączył rozgrywający Devils Wrocław, Wojciech Drąg, co niewątpliwie wzmocni formację ofensywną tego zespołu. Z rostera krakowian, zniknął natomiast Karol Andrzejewski, reprezentant Polski u-21 oraz zdobywca 2 przyłożeń w zeszłym sezonie. Bolączką Rycerzy może być wąska, nieco ponad 20-osobowa kadra, co wiąże się z koniecznością gry większości zawodników na kilku pozycjach. Jeśli chodzi o naszą sytuacje kadrową mamy do dyspozycji 20 w pełni sprawnych zawodników. Prócz 2 osób reszta ma za sobą przynajmniej jeden sezon w PLFA. Niestety jest kilku kontuzjowanych zawodników, którzy w tym meczu nie wystąpią.- podsumowuje sytuację kadrową drużyny, trener Kraków Knights - Bartosz Zbroja.

Zespół gości natomiast, nie boryka się z takimi kłopotami i do Krakowa przyjedzie w pełnym, 37-osobowym składzie. - Ponieważ sezon zaczynamy najwcześniej ze wszystkich drużyn PLFA bardzo zależało nam na uniknięciu niepotrzebnych kontuzji, dlatego też mecze sparingowe przed sezonem zdecydowaliśmy się ograniczyć do minimum. Zagraliśmy jeden kontrolny scrimmage z The Crew we Wrocławiu, którego nie nagłaśnialiśmy w żaden sposób medialnie. Z pewnością drużyna posiada już niezbędne doświadczenie wyniesione z zeszłego sezonu i od ogłoszenia terminarza skupiliśmy się na przygotowaniach do pierwszego meczu. - mówi nam prezes Owls, Przemysław Klinger.

W świetle poprzedniego sezonu to Rycerze powinni być stawiani w roli faworytów sobotniego spotkania. Oczywiście aby myśleć o play-off'ach musimy wygrać ten mecz. Patrząc na sezon PLFA II 2008 Owls byli przeciętną drużyną, jednak grali bardzo poukładany futbol. Jeżeli przez zimę nie nastąpiła rewolucja, mecz z Owls jest jak najbardziej do wygrania. Zdajemy sobie jednak sprawę, że zawodnicy z Bielawy nie przespali zimy i na pewno nie będzie to łatwe. - ocenia szanse swojej drużyny trener i zawodnik gospodarzy, Bartosz Zbroja. Kraków Knights są drużyną która dotarła do fazy play-offs w zeszłym sezonie więc liczymy się z dobrym poziomem jaki prezentują. Na pewno wzmocnieniem będzie dla nich grający aktualnie u nich były rozgrywający Devils Wrocław - Wojciech Drąg. Spodziewamy się ciężkiego i wyrównanego spotkania na wysokim poziomie, zarówno w grze dołem jak i górą. - dodaje Klinger.

Dobrze przepracowana przez oba zespoły, przerwa miedzy sezonowa, zapowiada wyrównane, emocjonujące widowisko. Kto zdobędzie pierwsze punkty w PLFA II 2009? Dowiemy się już w sobotę, 4 kwietnia.

(informacja prasowa)

 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama