Zmień miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Bez niespodzianki w Krakowie

2009-10-12

 W drugim spotkaniu półfinałowym Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II, zawodnicy Sioux Kraków Tigers bez problemów pokonali drużynę Bielawa Owls. Spotkanie rozegrane na Stadionie Salwatora Juvenii w Krakowie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 24:0.

Niedzielne zwycięstwo krakowian nad zespołem z Bielawy było drugim w tym sezonie. Po raz pierwszy zespoły spotkały się na początku rozgrywek ligowych. Tak samo jak w tamtym meczu tak i dzisiaj zwycięstwo bardzaiej doświadczonego zespołu, jakim jest Sioux Kraków Tigers było wyraźne.

Spotkanie rozpoczęło się na dobre dopiero w drugiej kwarcie. Wtedy to dwa przyłożenia po akcjach biegowych zaliczyli kolejno Artur Rozpędzik i Mieszko Łabuz. W kolejnej odsłonie meczu gospodarze dołożyli jeszcze jedno przyłożenie tym razem Macieja Ginalskiego i mogli spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Zadowolony jestem szczególnie z postawy defensywy w dzisiejszym spotkaniu - mówi Michał Truszkowski, trener Sioux Kraków Tigers. Całe spotkanie wykonywała swoje zadania wzorowo, szczelnie kryjąc skrzydłowych z Bielawy i w rezultacie nie pozwalając zapunktować rywalowi w tym spotkaniu. Cieszę się także że udało się dać pograć zawodnikom niemieszczącym się w pierwszym składzie, co przy czekającym nas meczu finałowym ma duże znaczenie.  - dodaje Truszkowki.

Mimo wszystko udało nam się rozegrać lepsze spotkanie niż to z maja tego roku - ocenia Przemysław Klinger, manager Bielawa Owls. Niestety nie było ono na tyle dobre, aby pokonać Tigers. Przeciwnikom należą się duże brawa tak za grę jak i za rozpracowanie naszej ofensywy.

Oba zespoły swoje kolejne spotkania rozegrają za dwa tygodnie. Tigers, 24 października zmierzą się z Zagłębie Steelers Interpromex w finale drugiej ligi. Stawką spotkania będzie bezpośredni awans do ekstraklasy. Sowy natomiast dzień później zagrają o trzecie miejsce z zespołem Torpedy Łódź. Zwycięzca tego pojedynku wywalczy prawo do gry w barażach o wejście do pierwszej ligi.

Sioux Kraków Tigers - Bielawa Owls 24:0 (2:0, 14:0, 8:0, 0:0)

I kwarta
2:0 dwa punkty w obronie po błędzie formacji ofensywnej Owls

II kwarta
8:0 przyłożenie Artura Rozpędzika po 10-jardowej akcji biegowej
16:0 przyłożenie Mieszko Łobuza po 28-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Robert Drobny)

III kwarta
24:0 przyłożenie Macieja Ginalskiego po ośmiojardowej akcji biegowej (podwyższenie za dwa punkty Bartosz Wójcicki po podaniu od Filipa Mościckiego)

ip


 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama