Koncert
Wojciech Kilar - Koncert Muzyki Filmowej

Wojciech Kilar - Koncert Muzyki Filmowej

  • 2022-10-22, , godzina 19:30
  • 39 zł (Koncert Muzyki Filmowej - Wojciech Kilar)
  • Tauron Arena Kraków, Kraków

Bilety

Opis

Zapraszamy na koncerty poświęcone twórczości Wojciecha Kilara w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Macieja Sztora! Koncert Muzyki Filmowej Wojciech Kilar bilety już w sprzedaży!

Koncert Muzyki Filmowej - Wojciech Kilar Kraków 

Podczas koncertu zaprezentowane zostaną najsłynniejsze suity orkiestrowe z takich kinowych dzieł jak: ,,Pan Tadeusz", ,,Ziemia obiecana", ,,Przygody pana Michała", ,,Trędowata", ,,Zemsta", ,,Kronika wypadków miłosnych". W programie koncertu znajdą się także nowe utwory z filmów ,,Faustyna", ,,Sami swoi" i kultowego ,,Rejsu". Oprócz klasyki kina polskiego wykonane zostaną dzieła będące rezultatem międzynarodowej współpracy Kilara z wytwórniami europejskimi i hollywoodzkimi: ,,Pianista", ,,Dracula" ,,Dziewiąte wrota", ,,Król ostatnich dni", ,,Portret damy".

Wojciech Kilar

Wojciech Kilar jako twórca ilustracji muzycznych do filmów przeszedł do historii nie tylko kinematografii polskiej, ale również i światowej. Skomponował ścieżki dźwiękowe do ponad stu filmów pełnometrażowych. Współpracował z największymi sławami kina: Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Romanem Polańskim, Krzysztofem Zanussim, Jane Campion czy Francisem Fordem Coppolą. Za oprawę muzyczną do ,,Pianisty" otrzymał nagrodę BAFTA za najlepszą muzykę filmową (2003), Orła - nagrodę Polskiej Akademii Filmowej w kategorii Najlepsza muzyka i Cezara w kategorii Najlepsza muzyka filmowa (2003).

 

Na liście największych polskich przebojów Kilara znaczące pozycje zajmują tańce: niezapomniane walce wiedeńskie z ,,Trędowatej" Jerzego Hoffmana i ,,Ziemi obiecanej" Andrzeja Wajdy czy orkiestrowy mazur z ,,Zemsty". Nie mniej popularne są tango z ,,Zazdrości i medycyny" Janusza Majewskiego czy niezwykle uroczysty polonez z ,,Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy.

 

,,Jego kompozycje są dowodem niesłychanej wszechstronności, talentu i zrozumienia roli muzyki w filmie. Kilar potrafił namalować każdą muzyczną sytuację, w subtelny sposób naszkicować cały wachlarz emocji. Bliski jest mi jego mistycyzm i podejście do muzyki" - podsumowuje dyrygent Maciej Sztor, który poprowadzi koncert.

WYKONAWCY:

o Polska Orkiestra Radiowa

o Anna Lasota - sopran

o Jasin Rammal-Rykała - bas

o Maciej Sztor - dyrygent

o Magda Miśka-Jackowska - słowo o muzyce

PROGRAM KONCERTU:

o Wojciech Kilar - Przygody Pana Michała

o Wojciech Kilar - Kronika wypadków miłosnych

o Wojciech Kilar - Dracula

o Wojciech Kilar - Dziewiąte wrota

 

o Wojciech Kilar - Życie za życie

o Wojciech Kilar - Faustyna

o Wojciech Kilar - Król ostatnich dni

 

o Wojciech Kilar - Pianista

o Wojciech Kilar - Smuga cienia

o Wojciech Kilar - Portret damy

o Wojciech Kilar - Śmierć i dziewczyna

 

o Wojciech Kilar - Sami swoi

o Wojciech Kilar - Rejs

o Wojciech Kilar - Cwał

o Wojciech Kilar - Ziemia obiecana

o Wojciech Kilar - Zazdrość i medycyna

o Wojciech Kilar - Trędowata

 

o Wojciech Kilar - Zemsta

o Wojciech Kilar - Pan Tadeusz

Wojciech Kilar koncerty

  • Kraków  - 22.10.2022, TAURON Arena Kraków | przeniesiony z 25.09

 

 

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Wojciech Kilar - Koncert Muzyki Filmowej"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Kraków, koncerty Kraków na dziś, koncerty Kraków jutro, koncerty Kraków w tym tygodniu, koncerty Kraków na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Mitch & Mitch wydają nowy album "Amore assoluto per Ennio" [WIDEO]

Dwa lata po wydaniu epki "Frisco Moods" Mitch & Mitch powrócili z nowym albumem.

Nowa piosenka Sama Smitha
Z TikToka na szczyty list przebojów! Triumf Sama Smitha i Kim Petras [WIDEO]

Sam Smith powraca w wielkim stylu! Artysta opublikował niedawno teledysk do swojej nowej piosenki "Unholy" stworzonej wspólnie z Kim Petras. Czy utwór ma szansę stać się jesiennym hitem?

Popularne
U2 w Polsce!
U2 w Polsce!

W 2009 roku rusza trasa koncertowa promująca najnowszy album grupy. Chorzów znalazł się na liście dziesięciu europejskich miast, w których zespół na żywo zaprezentuje nowe utwory.

Peja "Na serio"
Peja "Na serio"

Peja ujawnił szczegóły swojego najnowszego albumu, który ukaże się w sklepach 17 września. Na albumie "Na serio" znajdzie się 19 utworów.

Hity na Czasie 2008
Hity na Czasie 2008

Na sklepowe półki trafiła składanka "Hity na Czasie 2008" czyli zapowiedź tego co czeka na fanów eskowych hitów w ramach letniej trasy!