Koncert
Włoscy artyści w hołdzie dla Jana Pawła II

Włoscy artyści w hołdzie dla Jana Pawła II

  • 2020-03-26, , godzina 18:00
  • 70 zł (Włoscy artyści w hołdzie dla Jana Pawła II)
  • Kościół Rektoralny pw. Przemienienia Pańskiego, Kraków

Opis

Zapraszamy na wyjątkowy koncert Włoscy Artyści w hołdzie dla Jana Pawła II, który jest wydarzeniem z okazji jego setnej rocznicy. Koncert zaprezentowany zostanie przez Rzymską Operę Kameralną. Włoscy artyści w hołdzie dla Jana Pawła II bilety już dostępne. 

Trasa koncertu Włoscy artyści w hołdzie dla Jana Pawła II

Wydarzenie poświęcone jest twórczości literackiej polskiego Papieża. Koncert ten zainspirowany został projektem znakomitego tenora Plácido Domingo, który wraz z synem - Plácido Domingo juniorem, skomponowali wyjątkowe aranżacje do poezji autorstwa Karola Wojtyły.

 

Podczas koncertu, utwory autorstwa Placido Domingo juniora i Karola Wojtyły zaprezentowane zostaną w oryginale, w języku włoskim przez trzech włoskich tenorów oraz sopranistę, przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego Rzymskiej Opery Kameralnej. Interpretacja wierszy papieża przez włoskich solistów operowych chwyta za serce i wzbudza duże emocje.

 

Dla polskiej publiczności, opracowaliśmy tłumaczenie prezentowanej po włosku poezji Jana Pawła II na język polski. Dlatego też nasz koncert to nie tylko uczta dla uszu, ale też ducha i umysłu.

Obsada koncertu 

Sopranistki: Emilia Diakopoulou / Aleksandra Buczek, Sabrina Testa

Tenorzy: Alessandro Dimasi / Massimiliano Drapello / Pierluigi Paulucci / Emanuel Servidio / Emanuel Bussaglia / Adriano Gentili

 

Czas trwania: 60 min

Rzymska Opera Kameralna

Opera da Camera di Roma (Rzymska Opera Kameralna) została założona w Rzymie, gdzie funkcjonuje i koncertuje na stałe w Palazzo Albertoni Spinola. Oprócz koncertów w Rzymie, muzycy i soliści Opera da Camera di Roma prezentują swój kunszt muzyczny na deskach innych europejskich miast (Mediolan, Neapol, Berlin, Wiedeń, Paryż, Praga, Lizbona).

 

W 2018 i 2019 r. muzycy Opera da Camera di Roma wystąpili gościnnie w Polsce. Ich występy spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem polskiej publiczności. Tak zrodziła się idea stworzenia unikalnego repertuaru, którzy artyści Rzymskiej Opery Kameralnej będą prezentować w Polsce cyklicznie w 2020 roku.

 

Repertuar jest bardzo interesujący. Podczas cyklu koncertów, włoscy artyści przywiozą do Polski nie tylko włoskie libretta operowe czy pieśni neapolitańskie. Ich repertuar obejmie również koncerty muzyki wiedeńskiej oraz nowatorskie, operowe wykonania sławnych musicali i popowych utworów wypromowanych przez Andrea Bocielli.

Program koncertu

1. La Tua Semplicita

2. La Coscienza

3. Amore

4. Risuona Anima Mia

5. Anima Nell'anima

6. Canto Del Sole Inesauribile

7. Palabras

8. Amore Glorificato

9. Gratitude

10. La Liberta

11. Madre

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Włoscy artyści w hołdzie dla Jana Pawła II"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Kraków, koncerty Kraków na dziś, koncerty Kraków jutro, koncerty Kraków w tym tygodniu, koncerty Kraków na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Drake - Toosie Slide
Drake w domowym klipie "Toosie Slide" zaprasza do tańca [WIDEO]

Raper prezentuje pierwszy premierowy utwór w 2020 roku.

Natalia Szroeder
Natalia Szroeder prezentuje nowy klip "Pestki" [WIDEO]

Powraca jedna z najpopularniejszych i najzdolniejszych wokalistek na polskiej scenie muzycznej.