Koncert
Koncert dla Niepodległej: Darius Brubeck Quartet, Sylwester Ostrowski Band, Dorota Miśkiew

Koncert dla Niepodległej: Darius Brubeck Quartet, Sylwester Ostrowski Band, Dorota Miśkiew

  • 2018-11-12, , godzina 19:00
  • 50
  • Radio Kraków, Kraków

Opis

Jazzowe aranżacje dzieł wielkich polskich kompozytorów - Chopina, Komedy, Wróblewskiego oraz największe światowe standardy zabrzmią 12 listopada w Radiu Kraków. Na scenie Studia im. Romany Bobrowskiej zagrają Sylwester Ostrowski Quintet z Dorotą Miśkiewicz i Freddiem Hendrixem oraz Darius Brubeck Quartet. Koncert dla Niepodległej bilety już w sprzedaży!

Okazja jest wyjątkowa. 60 lat temu w Szczecinie rozpoczął swoje pierwsze tournee po Polsce jeden z najlepszych ówczesnych pianistów jazzowych świata – Dave Brubeck. Zimą 1958 roku, będący u szczytu sławy zespół Brubecka, wysłany został przez amerykański Departament Stanu na tournee dobrej woli do Europy Wschodniej. Uznawany wtedy za najlepszego pianistę świata Dave Brubeck rozpoczął swoją trasę koncertową właśnie od Szczecina, a w tym historycznym koncercie wystąpił również jego jedenastoletni syn, Darius. Była to pierwsza po II wojnie światowej wizyta amerykańskiego zespołu jazzowego w Polsce. Teraz, dokładnie po 60 latach, Darius Brubeck powraca, by razem z przyjaciółmi przypomnieć tę legendarną trasę. Przypadającą w tym roku rocznicę uhonorują w sposób szczególny – odtwarzając pamiętną trasę koncertową z 1958 roku.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Koncert dla Niepodległej: Darius Brubeck Quartet, Sylwester Ostrowski Band, Dorota Miśkiew"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Kraków, koncerty Kraków na dziś, koncerty Kraków jutro, koncerty Kraków w tym tygodniu, koncerty Kraków na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Rod Stewart
Rod Stewart zagra w Krakowie

Artysta wystąpi 21 czerwca w Tauron Arenie Kraków.

Nowy singiel Grzegorza Hyżego w polskiej komedii romantycznej

Najnowszy singiel Grzegorza Hyżego "Pech to nie grzech" będzie promował polską komedię o tym samym tytule.

Konkurs Ziaja