Koncert
Jazz band Masecki-Młynarski

Jazz band Masecki-Młynarski

  • 2020-06-14, , godzina 18:00
  • 100 zł (Jazz band Masecki-Młynarski)
  • Auditorium Maximum UJ, Kraków

Opis

Zapraszamy na koncert Jazz Band Młynarski-Masecki, który odbędzie się 14 czerwca 2020 roku w Auditorium Maximum UJ w Krakowie. Jazz Band Młynarski-Masecki bilety już dostępne.

Jazz Band Młynarski Masecki

Jazz Band Młynarski-Masecki wydaje drugą płytę. Tym razem artyści postanowili pójść o krok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze.

 

Do podstawowego składu, który liczył 7 osób dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. Dzięki temu będzie można usłyszeć 17 stoosobowy zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie. Tytuł ,,Płyta z zadrą w sercu" to tytuł jednej z piosenek jednego z największych polskich tekściarzy XXwieku Mariana Hemara.

 

Polski przekład amerykańskiego standardu Cliffa Friend'a, CharliegoTobias'a i Boyd'a Bunch'a robił furorę w jednej z rewii warszawskiego teatru Cyrulik Warszawski w roku 1938. Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie, postanowili stworzyć świat, w którym II Wojna Światowa nie miała miejsca, a jazz bandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i grają czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności.

 

Do nagrań muzycy użyli mikrofonów z lat XX ubiegłego wieku. Całość realizował Filip Krause, ze słynnego berlińskiego studia Emila Berlinera. Na krążku znajdą się utwory głównie z przełomu lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Wszystkie są polskimi szlagierami, które dobrze są znane w dawnych czasach. Dziś nieco o nich zapomniano.

 

Marcin Masecki swoimi aranżacjami tchnął w piosenki kompletnie nowe życie, życie na miarę XXI wieku. Patronem duchowym tej płyty jest Zygmunt Karasiński-genialny kompozytor rozrywkowy polski przed i powojennej.  Na płycie będzie można usłyszeć trzy jego kompozycje.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Jazz band Masecki-Młynarski"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Kraków, koncerty Kraków na dziś, koncerty Kraków jutro, koncerty Kraków w tym tygodniu, koncerty Kraków na weekend.
Polecamy
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Metallica
Metallica i San Francisco Symphony publikują zapis koncertów [WIDEO]

Metallica oraz San Francisco Symphony prezentują "S&M2" - zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019.

Kasia Kowalska
Kasia Kowalska prezentuje singiel "Domek z Kart" [WIDEO]

To drugi singiel z albumu "MTV Unplugged". Zobaczcie też klip!