Aktualności - Muzyka

Wyjątkowe trio The Necks wystąpi w Polsce

2018-03-16 12:10:55 | Kraków

Australijskie trio The Necks wystąpi w Polsce w ramach muzycznego projektu "Something Must Break", którego kuratorem jest Artur Rojek. Koncert odbędzie się 22 marca 2018 na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie.

"Największe trio na świecie" - pisał o nich Geoff Dyer z New York Timesa. Podobnych komplementów nie szczędzą The Necks inni dziennikarze, ale też muzycy. Karl Hyde, wokalista Underworld, określił wspólny występ z australijskim triem mianem "jednego z najważniejszych w swojej całej karierze".

Na przestrzeni trzech dekad działalności, The Necks współpracowali m.in. Brianem Eno, Ilanem Volkovem i Swans. Ich dobrym "znajomym" jest także krajan z Antypodów - Nick Cave. W styczniu bieżącego roku otwierali jego występy podczas australijskiego tournée.

W lutym 2018 ukazał się już 17. w dorobku tria album, zatytułowany "Unfold". The Necks będą promować go także w Polsce. Zespół przyjął zaproszenie Artura Rojka i wystąpi w Krakowie na scenie MOS, jako kolejny wykonawca projektu "Something Must Break".

The Necks to pianista i organista Chris Abrahams, perkusista Tony Buck oraz basista Lloyd Swanton. Zespół założyli w 1987 roku, mając na koncie bardzo różnorodne doświadczenia muzyczne (od bluesa do popu). Równie bogata i nieprzewidywalna okazała się twórczość tria. Klasyfikowana przez krytyków jako eksperymentalny jazz,  rockowa awangarda, a nawet muzyka współczesna (porównania do Phillipa Glassa i La Monte Younga).

Siłą The Necks do dzisiaj pozostają jednak występy na żywo. Nieprzewidywalne, oparte na zespołowej improwizacji, zawsze uwzględniające specyfikę i akustykę danego miejsca. Taki będzie również krakowski koncert zespołu. Jak przyznają muzycy, wychodząc na scenę, nie myślą o tym, co i w jaki sposób będą grali. Zabierają siebie i fanów w dźwiękową podróż, która może zdarzyć się tylko w tym konkretnym czasie i miejscu.

Koncert:

Data: 22 marca 2018, 19:00
Miejsce: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków

Bilety:
przedsprzedaż: 50 zł; uczestnicy OFF Festival: 35 zł
w dniu koncertu: 60 zł, uczestnicy OFF Festival: 40 zł

ip

Słowa kluczowe: koncert, jazz, Artur Rojek, OFF Festival
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Yasmin Levy
Yasmin Levy wystąpi w trzech polskich miastach

Koncerty odbędą się w kwietniu 2019 roku.

Balanga
Studencie kupuj bilety na koncerty na TicketClub.pl

Sprawdź więcej szczegółów dotyczących zamawiania biletów na TicketClub.pl.

The Iron Maidens
Żeński tribute band Iron Maiden w maju 2019 w Polsce

The Iron Maidens wystąpi w trzech polskich miastach.

Polecamy
Znany tancerz wokalistą? Dostał ciekawą propozycję pracy [WIDEO]
Znany tancerz wokalistą? Dostał ciekawą propozycję pracy [WIDEO]

Artysta twierdzi, że dzięki udziałowi w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" mógł pokazać, że jest człowiekiem wszechstronnie utalentowanym, i uniknąć dalszego szufladkowania.

Amanda Palmer nago na scenie (WIDEO +18)
Amanda Palmer nago na scenie (WIDEO +18)

W czasie londyńskiego koncertu Amandy Palmer widzów czekała niespodzianka.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Yasmin Levy
Yasmin Levy wystąpi w trzech polskich miastach

Koncerty odbędą się w kwietniu 2019 roku.

Balanga
Studencie kupuj bilety na koncerty na TicketClub.pl

Sprawdź więcej szczegółów dotyczących zamawiania biletów na TicketClub.pl.