Aktualności - Muzyka

Paweł Kaczmarczyk będzie promował nowy album w ICE Kraków

2018-05-10 14:43:51 | Kraków

Zbliża się premiera najnowszego albumu Pawła Kaczmarczyka, zatytułowanego "Tatra". Pierwszy koncert promujący ten materiał odbędzie się 11 listopada 2018 w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Płyta ukaże się w listopadzie i znajdziemy na niej sześć utworów, których źródłem i inspiracją jest "Album Tatrzańskie" Ignacego Jana Paderewskiego. W 1884 roku ten wielki artysta i mąż stanu zreinterpretował pieśni góralskie, a 134 lata później ta twórczość zostanie "przetłumaczona" na muzyczny język Pawła Kaczmarczyka łączący folk, klasykę i jazz.

W nagraniu płyty udział weźmie trio jazzowe, orkiestra oraz DJ i podobny skład usłyszymy również 11 listopada w Krakowie. Na scenie, oprócz samego Pawła Kaczmarczyka przy fortepianie, pojawią się także Michał Barański (kontrabas), Tomasz Torres (prekusja), Mr. Krimea przy gramofonach oraz Orkiestra Akademii Beethovenowskiej - jeden z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia. To będzie ogromny, muzyczny spektakl.

""Tatra" będzie moim szóstym albumem, ale pierwszym nagranym z takim rozmachem." – mówi Paweł Kaczmarczyk. "Ten rozmach zamierzamy przenieść na scenę ICE Kraków, by jak najmocniej poruszyć publiczność. Jestem przekonany, że po tym koncercie wielu słuchaczy inaczej spojrzy i na pieśni góralskie i na Paderewskiego."

Kaczmarczyk to krakowski pianista i kompozytor, który na koncie ma dwie nominacje do Fryderyków, nagrody "Gazety Wyborczej", "Trójki" oraz liczne tytuły artysty i płyty roku. Gra regularnie na całym świecie, a jego nazwisko często przywoływane jest przez zagraniczne media. Nie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się jednoznacznym określeniom.

Paweł Kaczmarczyk nieprzypadkowo zajął się twórczością I. J. Paderewskiego właśnie w roku obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Artysta urodzony w 1860 roku nie tylko był jednym z najwybitniejszych pianistów swojej epoki, ale i kluczową postacią w procesie odzyskiwania suwerenności po I wojnie światowej. To właśnie jego starania miały wpływ na umieszczenie postulatu stworzenia niepodległej Polski wśród 14 punktów programu Woodrowa Wilsona. Z kolei przybycie Paderewskiego do Poznania w 1918 roku stało się̨ impulsem do wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w którego następstwie większość ziem zaboru pruskiego weszła w skład odrodzonej Polski. Wkrótce potem Paderewski objął funkcję premiera i ministra spraw zagranicznych. Do końca swoich dni na różne sposoby służył polskim sprawom, zachowując jednocześnie swój zasłużony status ikony światowej kultury. W pamięci potomnych na zawsze zapisał się jako wirtuoz muzyki, orędownik polskości, wybitny polityk i filantrop.

Koncert:

Data: 11 listopada 2018
Miejsce: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17

Bilety:
Bilety w cenie od 30 zł do 70 zł  dostępne od 11 maja 2018 roku na biurofestiwalowe.pl, w sieci Eventim.pl wraz z punktami sprzedaży na terenie całej Polski (m.in. Empik, MediaMarkt, Saturn) oraz w punktach Sieci Informacji Turystycznej InfoKraków (pl. Wszystkich Świętych 2, ul. Powiśle 11, Rynek Główny 1/3, ul. Józefa 7, ul. Szpitalna 25, ul. św. Jana 2, ul. Marii Konopnickiej 17).

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Centrum Kongresowe ICE Kraków, koncert, występ, Paweł Kaczmarczyk
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ariana Grande - 7 rings
Ariana Grande ma wszystko w klipie "7 rings" [WIDEO]

"Jak czegoś chcę - dostaję to" - śpiewa popularna artystka.

Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.

Polecamy
Zmarła znana rosyjska piosenkarka [WIDEO]
Zmarła znana rosyjska piosenkarka [WIDEO]

Ulubienica Rosjan przegrała walkę z rakiem.

The Mugshots supportem Flogging Molly
The Mugshots supportem Flogging Molly

Na zespół The Mugshots składa się siedmiu muzyków, w tym aż trzech wokalistów.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Ariana Grande - 7 rings
Ariana Grande ma wszystko w klipie "7 rings" [WIDEO]

"Jak czegoś chcę - dostaję to" - śpiewa popularna artystka.

Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.