Aktualności - Muzyka

Illegal Noise - nowe wydarzenie na muzycznej mapie Polskii

2019-07-11 11:26:54 | Kraków

Illegal Noise to projekt mający na celu łączenie muzyki hip-hop oraz szeroko pojętej alternatywy. Pierwsza edycja odbędzie się 30 sierpnia 2019 w Krakowie na scenie plenerowej Dolnych Młynów. Zagrają m.in. Bedoes, Solar czy Coals. Kolejne wydarzenia z tego cyklu zostaną dopiero ogłoszone.

Illegal Noise

Bedoes

Bedoes, właściwie Borys Przybylski, to polski raper i autor tekstów, członek zespołu 2115 Gang. Muzyk należy do wytwórni SBM Label i współpracował  z takimi wykonawcami, jak chociażby Solar, Białas, Taco Hemingway, Young Multi czy Quebonafide. 17 lutego 2017 roku premierę miał jego pierwszy album "Aby śmierć miała znaczenie". Płyta zebrała mieszane opinie, ale mimo tego dotarła do 1. miejsca listy OLiS, sprzedając się w nakładzie ponad 8000 kopii. Portal internetowy Glamrap.pl w 2017 roku przyznał mu nagrodę Debiut Roku. 30 listopada 2018 ukazał się drugi krążek Bedoesa "Kwiat polskiej młodzieży", który uzyskał status Złotej Płyty.

Malik Montana

Malik Montana, właściwie Ghawsi Mosa, to niemiecko-polski raper i autor tekstów pochodzenia afgańskiego. Urodził się w 1989 w niemieckim Hamburgu. Ojciec pochodzi z Afganistanu, z kolei matka ma korzenie polsko-greckie. Wychował się w Niemczech, gdzie ukończył szkołę podstawową. Gdy miał 15 lat, sam z bratem przeniósł się do Polski, osiedlając się na warszawskim Wrzecionie. Pseudonim Malik Montana zrodził się w 2008. Rozpoczął wtedy tworzenie anglojęzycznego hip-hopu we współpracy z niemieckim raperem Sentino. Jeszcze w 2012 jego muzyka była tworzona w języku angielskim. Z czasem z brzmień inspirowanych amerykańskim rapem wyewoluowała w trap i tzw. nowoczesny hip-hop, nagrywany już w języku polskim. Malik zadebiutował w polskim rapie 20 października 2015 klipem "NaNaNa". Najpopularniejszym dotąd jego utworem jest wydane w styczniu 2019 "Robię Yeah", które w serwisie YouTube odtworzono ponad 33 milionów razy.

Dwa Sławy

Polski hip-hopowy zespół muzyczny założony w 2006 w Łodzi przez Jarosława „Astka” Steciuka, członka zespołu UstinsTrumentaliX, i Radosława „Rado Radosnego” Średzińskiego, członka zespołu Uśpione Miasto. Zespół zadebiutował nielegalem "Dla sławy" (2007), który ukazał się nakładem niewielkiej oficyny 16 Wersów. Płyta została w całości wyprodukowana przez Astka. Wśród gości na albumie znaleźli się Finker, Walles, Ras oraz Turi. 16 grudnia 2010 ukazał się drugi nielegal duetu zatytułowany "Nieśmiertelna nawijka Dwusławowa". Gościnne partie dograli Gres, Cherchen i Jan Wyga. Produkcję zapożyczono od francuskiego rapera i muzyka 20syl z zespołu Hocus Pocus. Pierwszym krążkiem, który trafił do oficjalnej sprzedaży, był album "Nie wiem, nie orientuję się" z 2012 roku. Póżniej ukazały się jeszcze płyty "Ludzie sztosy" (2015), "Dandys Flow" (2017) i "Coś przerywa" (2018).

Coals

Spotkali się na egzaminach do Szkoły Filmowej w Katowicach. Zespół powstał w czerwcu 2014 roku, gdy Katarzyna Kowalczyk odezwała się do Łukasza Rozmysłowskiego z zamiarem nagrania jednego utworu. Pierwsze piosenki, w tym "Night Train", zostały opublikowane w internecie, przez co często byli porównywani do innego duetu - The Dumplings. Coals łączą melancholijny nastrój elektronicznych piosenek z elementami popu i folku. W październiku 2017 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Tamagotchi" nawiązująca do popularnej w latach 90. XX wieku zabawki - rodzaju elektronicznego zwierzątka, o które trzeba było dbać. Duet ewidentnie traktował ironicznie swój wizerunek łączący powagę, lata 90. i - może to zabrzmieć ryzykownie - polską dumną podwórkowość.

Solar

Solar, właściwie Karol Poziemski, znany również jako Słoneczny Solar i Bogaty Ziomek Tomba, to polski raper, freestyle’owiec. Dwukrotny finalista Wielkiej Bitwy Warszawskiej (2008, 2009). Znany jest przede wszystkim z występów w duecie z Mateuszem „Białasem” Karasiem. 31 sierpnia 2014 roku raper zainicjował akcję-zabawę „Hot16Challenge”. Wyzwanie polegające na nagraniu materiału wideo, w którym raper wykonuje tzw. „16” (16 wersów) pod dowolny beat, a następnie nominuje innych wykonawców, spotkało się głównie z pozytywnym odbiorem społeczności hip-hopowej. W 2017 roku ukazał się jego album "Klub 27".

Ruchy

Najbardziej enigmatyczny projekt pochodzący z Łodzi. Warto sprawdzić!

KK/ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: koncerty, artyści, program, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
XAY BENG
Barwny XAY BENG wkracza na Polską scenę muzyczną [WIDEO]

Zobaczcie klip do piosenki "Nie wiem jak".

Miłość rośnie wokÃłł nas
Zalewski, Przybysz, Koteluk i Vito śpiewają cover piosenki z "Króla Lwa" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny teledysk do utworu "Miłość rośnie wokół nas".

Illegal Noise - nowe wydarzenie na muzycznej mapie Polskii Kraków

Sprawdźcie, kto wystąpi 30 sierpnia w Krakowie podczas 1. edycji wydarzenia.

Polecamy
Najświeższa płyta Placebo już w drodze
Najświeższa płyta Placebo już w drodze

Niezależna wytwórnia płytowa PIAS Entertainment Group, głównie znana ze współpracy z Depeche Mode, Mogwai, Pixies i Stereo Mc’s, podpisała kontrakt z Placebo.

Lenka powraca!
Lenka powraca!

Lenka - wokalistka doskonale znana z przeboju 'The Show' z reklamy ramówki TVN - wraca z nową płytą.

Ostatnio dodane
XAY BENG
Barwny XAY BENG wkracza na Polską scenę muzyczną [WIDEO]

Zobaczcie klip do piosenki "Nie wiem jak".

Miłość rośnie wokÃłł nas
Zalewski, Przybysz, Koteluk i Vito śpiewają cover piosenki z "Króla Lwa" [WIDEO]

Zobaczcie klimatyczny teledysk do utworu "Miłość rośnie wokół nas".