Aktualności - Muzyka

Gdzie oglądać koncerty online?

2020-05-14 14:04:29 | Kraków

Dla miłośników muzyki, koncert ulubionego zespołu lub wokalisty to znakomita, pełna niezapomnianych wrażeń rozrywka. Osoby, które z jakiegoś względu nie mogły na żywo wysłuchać danego występu albo chciałyby raz jeszcze zobaczyć w akcji swoich idoli z dawnych lat, powinny zainteresować się serwisem z koncertami online. Gdzie można znaleźć taką usługę i co dokładnie ona oferuje?

Koncert muzyczny onlineKoncert muzyczny daje możliwość poznania ciekawych osób o podobnych zainteresowaniach i pozwala poczuć przynależność do danej grupy. Wspólne uczestniczenie w takiej rozrywce ma w sobie coś mistycznego, dodaje energii i bywa inspirujące. Poza tym, często zapewnia również wspaniałe wspomnienia – żywe, barwne, emocjonalne. Dobry występ muzyczny to oczywiście także uczta dla uszu i świetna zabawa. I choć koncerty online pod wieloma względami nie są w stanie dorównać widowiskom na żywo, to jednak mogą stanowić dla nich ciekawą alternatywę. Warto też zauważyć, że tylko archiwalne nagrania dają szansę na obejrzenie dawnych występów legendarnych zespołów i doświadczenia namiastki związanych z nimi emocji. Taką możliwość docenią zwłaszcza miłośnicy głośniejszej muzyki, czyli fani kultowych zespołów rockowych.

Koncerty online - alternatywa dla widowiska na żywo i muzyki z płyty

Daleki dojazd, wysoka cena biletów, brak czasu czy nagłe zachorowanie – prawdziwy fan jest w stanie poradzić sobie z każdą przeszkodą, ale czasem udział w koncercie jest naprawdę problemowy lub wręcz niemożliwy. Zamiast czekać, aż ulubiony wykonawca pojawi się w dogodnym terminie w mieście lub kraju zamieszkania, można zobaczyć jego występ na telewizorze, komputerze czy nawet smartfonie. Co więcej, obejrzenie koncertu online to również ciekawa alternatywa dla codziennego słuchania nagrań w formatach elektronicznych. Widowisko zawsze jest przygotowywane indywidualnie, wiąże się też z unikalnością śpiewania i grania danego utworu muzycznego. Poza tym, uczestniczą w nim ludzie, którzy dają pozytywną energię i tworzą niepowtarzalny, sprzyjający beztroskiej zabawie klimat. Oglądając nagranie koncertu można poczuć przynajmniej cząstkę tej wyjątkowej atmosfery.     

Koncerty VOD, czyli dostęp do legendarnych występów kultowych zespołów i wokalistów

Dzięki serwisom z wideo na żądanie, użytkownik może w dowolnym momencie, za pojedynczą opłatą (VOD) lub w ramach zamówionej subskrypcji (sVOD), obejrzeć wybrany koncert muzyczny. Takie serwisy jak „Koncerty Stingray Qello” łódzkiej firmy TOYA, zapewniają dostęp przede wszystkim do występów legendarnych zespołów rockowych. W jego ofercie można znaleźć całe koncerty między innymi: Black Sabbath, Coldplay, Deep Purple, Foo Fighters, Led Zeppelin, Queen, The Dors czy U2. Dostępne są też nagrania z muzycznymi spektaklami Eltona Johna, Madonny, czy Paula McCartney’a, a także popisami młodszych artystów, takich jak Ed Scheeran czy Adele. Warto przy tym podkreślić, że wśród dostępnych pozycji można znaleźć zarówno legendarne wykonania z lat 70’ i 80’, jak również koncerty sprzed roku czy dwóch.

Jak oglądać koncerty w TOYA?

Koncerty Stingray Quello to serwis typu sVOD, czyli wideo na żądanie oferowane w ramach subskrypcji – umowa może być zawarta na miesiąc lub na okres półroczny. Usługę można dokupić do dowolnego pakietu telewizyjnego lub internetowego firmy TOYA. Koncerty są dostępne dla posiadaczy odbiorników 3G, a także na stronie go.toya.net.pl i w aplikacji mobilnej TOYA GO Platforma zawiera 45 koncertów, przy czym każdego miesiąca można dokonać wymiany do 5 pięciu pozycji, co łącznie daje dostęp nawet do 90 rocznie.

Więcej o działaniu serwisu i szczegółach jego oferty można przeczytać na stronie: https://toya.net.pl/koncerty.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: toya.net, serwis, muzyka online, gdzie słuchać, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Metallica
Metallica i San Francisco Symphony publikują zapis koncertów [WIDEO]

Metallica oraz San Francisco Symphony prezentują "S&M2" - zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019.

Kasia Kowalska
Kasia Kowalska prezentuje singiel "Domek z Kart" [WIDEO]

To drugi singiel z albumu "MTV Unplugged". Zobaczcie też klip!

Bon Jovi 2020
Bon Jovi opublikował piosenkę "American Reckoning" [WIDEO]

To kolejna zapowiedź nadchodzącego albumu grupy pt. "Bon Jovi 2020".

Polecamy
Najnowsze materiały wideo od Beyonce. Zobacz klip! [WIDEO]
Najnowsze materiały wideo od Beyonce. Zobacz klip! [WIDEO]

Wczoraj, 25 listopada, na półki sklepów trafił długo oczekiwany muzyczny box od Beyonce pt. Platinum Edition". Zawarte są w nim 2 płyty DVD, 2 płyty CD, 2 mini-książeczki i mini kalendarz na 2015 rok.

Brak zdjęcia
Francuski Numer- Soundtrack

„Francuski Numer” to polska komedia, o perypetiach czwórki znajomych, która wyrusza w podróż do Paryża nie do końca sprawnym samochodem. Zanim się to jednak stanie, Mercedes, który ma ogromną wartość dla właściciela, zostanie skradziony i nabędzie go z warsztatu Magda.

Polecamy
Ostatnio dodane
Metallica
Metallica i San Francisco Symphony publikują zapis koncertów [WIDEO]

Metallica oraz San Francisco Symphony prezentują "S&M2" - zapis audio i wideo koncertów z 6 i 8 września 2019.

Kasia Kowalska
Kasia Kowalska prezentuje singiel "Domek z Kart" [WIDEO]

To drugi singiel z albumu "MTV Unplugged". Zobaczcie też klip!