Aktualności - Muzyka

Brodka i Hańba! gwiazdami Wianków - Święta Muzyki 2018

2018-05-10 11:37:00 | Kraków

23 czerwca 2018 odbędą się Wianki - Święo Muzyki. W ramach wydarzenia wystąpi Brodka i zespół Hańba!. Wśród atrakcji nie zabraknie także Nocy Klubowej.

Brodka powraca na Wianki, ale w zupełnie innej odsłonie i lokalizacji. W 2018 roku zagra na Scenie Krakowskiej u stóp Wawelu wykonując swój repertuar w wersji Unplugged – nagrany podczas jej słynnego koncertu dla MTV nagranego 12 kwietnia w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. To jedna z niewielu okazji, żeby usłyszeć artystkę w tej wyjątkowej odsłonie.

Na tej samej scenie wystąpi Hańba!, wyróżniona w tym roku Paszportem Polityki za album "Będą bić!". Krakowscy muzycy kontynuują na nim swoją fikcyjną muzyczną opowieść, w której punk rock nie powstał w latach 70., lecz w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej. Jak zawsze pomagają im w tym międzywojenni poeci oraz podwórkowe instrumentarium.

Wianki – Święto Muzyki nie byłyby pełne bez Nocy Klubowej. Jak zawsze – będzie różnorodnie i tanecznie. W tym roku weźmie w niej udział aż sześć klubów. W Forum Przestrzenie zagraj rewelacyjna, funkowo-kosmiczna formacja P.Unity, o której jest coraz bardziej głośno. Etnicznie będzie w Strefie, gdzie zagrają Kapela Maliszów, jedno z największych odkryć polskiej sceny muzycznej, oraz Dola + Swada ze słowiańskimi pieśniami tradycyjnymi. Następnie Strefa zaprasza na etno-potańcówkę. Pod adres Szpitalna 1, gdzie mieści się klub o tej samej nazwie, trafią zapewne wszyscy miłośnicy muzyki elektronicznej. Zagrają tam: słynna amerykańska artystka Via App, Chino, Olivia, Catch_22, Dj Szy, Virtual Geisha i DiscomuleProzak 2.0 wyróżnia się kobiecym line-upem. Zagrają tam Neen, LayDj, ZuzaOk, a także Meg i Senthia. Towarzyszyć będą im mężczyźni – weteran Kuba Sojka, Clockwork i Control. Na Rynku Głównym odwiedzić będzie można jeszcze Pasaż, gdzie zagrają Phil Jensky, Not So Pro, Areg V, Blezz, Peetee S i SQB!. Natomiast na Kazimierzu tańczyć do białego rana będzie można w klubie Serce, gdzie znana Techno Rączka zaprosiła Dja Octopusa, Anatomy Of Mashup, Chateau Shatter, Spajdera Jeruzalem, Dj Kuboka, Kolę, Wojtek Polok oraz gks_championfamily.

Wszystkie wydarzenia w ramach Wianków – Święta Muzyki tradycyjnie są bezpłatne. Zapraszają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Wianki 2018, Święto Muzyki, koncerty, Noc Klubowa
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ariana Grande - 7 rings
Ariana Grande ma wszystko w klipie "7 rings" [WIDEO]

"Jak czegoś chcę - dostaję to" - śpiewa popularna artystka.

Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.

Slash
Slash - fenomenalny gitarzysta wystąpi w Polsce

Będzie to już czwarta wizyta tego artysty w naszym kraju.

Polecamy
Zespół Mikromusic szykuje nowości i zmiany
Zespół Mikromusic szykuje nowości i zmiany

W sieci ukazała się nowa piosenka zespołu Mikromusic

NO!NO!NO! -Nowy zespół, nowa jakość, nowy rozdział
NO!NO!NO! -Nowy zespół, nowa jakość, nowy rozdział

Zaczęło się niewinnie. Po koleżeńsku ... 2 lata temu. Tomek Makowiecki, Wojtek Powaga i Przemek Myszor to postaci, których nie trzeba nikomu w Polsce przedstawiać.

Zobacz również
Ostatnio dodane
Ariana Grande - 7 rings
Ariana Grande ma wszystko w klipie "7 rings" [WIDEO]

"Jak czegoś chcę - dostaję to" - śpiewa popularna artystka.

Wasteland, Baby! - Hozier
Wasteland, Baby! - Hozier wydaje nowy album [WIDEO]

Premiera zaplanowana jest na 1 marca 2019.