Festiwale - Muzyka

Atrakcje dla najmłodszych podczas EtnoKraków 2019

2019-06-27 16:04:40 | Kraków

Tegoroczna odsłona festiwalu EtnoKraków to nie tylko koncerty, warsztaty i noce tańca, to również szereg wydarzeń dla najmłodszych wielbicieli muzyki świata. Między 30 czerwca a 7 lipca 2019 dzieci i rodzice będą mogli uczestniczyć w warsztatach tradycyjnego rzemiosła, nauczą się historycznych tańców słowackich, włoskich i polskich, posłuchają bajkowych kołysanek i zatańczą podczas festiwalowych koncertów w specjalnie przygotowanych strefach.

EtnoKraków 2019

Scena przy Galerii Kazimierz

Aktywności dla najmłodszych rozpoczynają się jeszcze przed festiwalem: w niedzielę 30 czerwca na scenie przy Galerii Kazimierz zespół Pokrzyk zaprosi na koncert i warsztaty polskich tańców tradycyjnych. Na małej scenie usłyszymy melodie wygrzebane ze starych zapisków, zbierane po wioskach od Białorusi po Mazury. 4 lipca (czwartek) ŻyWa Pracownia zorganizuje otwarte warsztaty rękodzielnicze, podczas których mali i duzi krakowianie (dzieci od 5 roku życia wraz z opiekunami) pod okiem instruktorów wykonać będą mogli z siana i tkanin figurki przedstawiające słynnego Lajkonika – brodatego jeźdźca w orientalnym stroju poruszającego się na koniu.

 Dokładnie tydzień po odbywającym się rokrocznie pochodzie Lajkonika posłuchamy legendy o jego harcach, dowiemy się czym jest buława i obejrzymy piękny strój zaprojektowany dla Lajkonika przez Stanisława Wyspiańskiego, który stanie się inspiracją do twórczej pracy. W piątek 5 lipca włoski zespół Lassatil Abballari wciągnie wszystkich w szaloną zabawę. Spotkanie z grupą to kilkadziesiąt minut muzyki i tańca, w czasie których można zobaczyć oraz usłyszeć instrumenty i muzykę z wielu krajów. Dominować będą tańce francusko-belgijskie, galicyjskie, bretońskie, włoskie, żydowskie, irlandzkie i wschodnioeuropejskie. 6 lipca (sobota) warsztaty najpopularniejszych tańców krakowskich poprowadzi Kasia Chodoń wraz z zespołem Raraszek i wciągnie do tanecznej zabawy najmłodszych wielbicieli ruchu na świeżym powietrzu.

Scena przy Nowohuckim Centrum Kultury 

Radosna atmosfera festiwalu EtnoKraków zagości w tym roku również w Nowej Hucie. 2 i 3 lipca od 16.00 do 17.00 Kasia Chodoń i grupa Raraszek zapraszają dzieci i rodziców na warsztaty krakowiaka, podczas których nie zabraknie oczywiście zabaw ruchowych, tańców i śmiechu.

3 lipca o 18.00 grupa Swada i przyjaciele zaprezentują koncert dla najmłodszych „Bajkowe kołysanki”. Piękne melodie tradycyjne będą się tu przeplatać z autorskimi kompozycjami, które ukołyszą, uspokoją i utulą zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców.

Strefy dla dzieci w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Na festiwalu nie zabraknie przestrzeni dla dzieci: w Muzeum Inżynierii Miejskiej podczas koncertów 3 i 4 lipca w wydzielonym Pokoju Rodzica będzie spokojnie przewinąć i nakarmić malucha, by mógł dalej uczestniczyć w festiwalowych koncertach. Przy wejściu na salę koncertową dla uczestników przygotowano Strefę Relaksu, w której będzie można odpocząć na leżaku i napić się chłodnej lemoniady, a pod specjalnym namiotem znajdzie się kącik Kids in Kraków, w którym znajdziemy drewniane zabawki, stoliki, kolorowanki i materiały Kids in Kraków. W sali koncertowej powstanie specjalna Strefa Przyjazna Dzieciom, w której na dywanie i pufach najmłodsi będą mogli rozkoszować się dźwiękami muzyki świata. Strefa powstanie we współpracy z Galerią Kazimierz – Partnerem Strategicznym Festiwalu.

Strefy dla dzieci przy ul. Powiśle 11 (zakole Wisły)

Podczas koncertów plenerowych5 i 6 lipca, w budynku Powiśle 11 znajdziemy Pokój Rodzica. Dzieci i rodziców zaprosimy również do bezpiecznej przestrzeni zorganizowanej przez portal Kids in Kraków i Partnera dla Krakowa, właściciela Term Bukovina. Partner przygotował dla maluchów liczne atrakcje – dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach oraz bezpiecznie tańczyć w rytm muzyki etno, a w specjalnie wydzielonej strefie etno-ciocie pomalują im buzie.

KK/ip

foto: materiały organizatora

Słowa kluczowe: festiwal, koncerty, dzieci, warsztaty, program
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Castle party 2019
Castle Party 2019: zobacz najlepsze kreacje uczestników [FOTO]

Steampunkowe i gotyckie stroje to już tradycja tego festiwalu.

Pharoahe Monch i Pawbeats
Hip Hop już za nieco ponad miesiąc!

Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają podczas czeskiego festiwalu.

Vegan World Festival - wydarzenie dla szanujących naturę

Impreza odbędzie się w sierpniu na Stacji Wolimierz w Górach Izerskich, gdzie będzie można zapomnieć o świecie i odpocząć. Zobacz jakie atrakcje czekają na uczestników.

Polecamy
Wiemy, kto otworzy 21. Przystanek Woodstock! [WIDEO]
Wiemy, kto otworzy 21. Przystanek Woodstock! [WIDEO]

Kapela ujrzała światło dzienne trzy lata przed pierwszą edycją festiwalu, ale – w co trudno uwierzyć – nigdy na tej imprezie nie zagrała. Koncert otwierający to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń każdego Przystanku, występ Illusion będzie świetnym prezentem dla wszystkich fanów zespołu.

Światowa premiera filmu "Girl" na Audioriver 2013
Światowa premiera filmu "Girl" na Audioriver 2013

Pokaz "Girl" jest bezpłatny dla posiadaczy biletów lub opasek Audioriver.

Ostatnio dodane
Castle party 2019
Castle Party 2019: zobacz najlepsze kreacje uczestników [FOTO]

Steampunkowe i gotyckie stroje to już tradycja tego festiwalu.

Pharoahe Monch i Pawbeats
Hip Hop już za nieco ponad miesiąc!

Sprawdźcie, jakie atrakcje czekają podczas czeskiego festiwalu.