Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wyjątkowe trio The Necks wystąpi w Polsce

2018-03-16

Australijskie trio The Necks wystąpi w Polsce w ramach muzycznego projektu "Something Must Break", którego kuratorem jest Artur Rojek. Koncert odbędzie się 22 marca 2018 na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie.

"Największe trio na świecie" - pisał o nich Geoff Dyer z New York Timesa. Podobnych komplementów nie szczędzą The Necks inni dziennikarze, ale też muzycy. Karl Hyde, wokalista Underworld, określił wspólny występ z australijskim triem mianem "jednego z najważniejszych w swojej całej karierze".

Na przestrzeni trzech dekad działalności, The Necks współpracowali m.in. Brianem Eno, Ilanem Volkovem i Swans. Ich dobrym "znajomym" jest także krajan z Antypodów - Nick Cave. W styczniu bieżącego roku otwierali jego występy podczas australijskiego tournée.

W lutym 2018 ukazał się już 17. w dorobku tria album, zatytułowany "Unfold". The Necks będą promować go także w Polsce. Zespół przyjął zaproszenie Artura Rojka i wystąpi w Krakowie na scenie MOS, jako kolejny wykonawca projektu "Something Must Break".

The Necks to pianista i organista Chris Abrahams, perkusista Tony Buck oraz basista Lloyd Swanton. Zespół założyli w 1987 roku, mając na koncie bardzo różnorodne doświadczenia muzyczne (od bluesa do popu). Równie bogata i nieprzewidywalna okazała się twórczość tria. Klasyfikowana przez krytyków jako eksperymentalny jazz,  rockowa awangarda, a nawet muzyka współczesna (porównania do Phillipa Glassa i La Monte Younga).

Siłą The Necks do dzisiaj pozostają jednak występy na żywo. Nieprzewidywalne, oparte na zespołowej improwizacji, zawsze uwzględniające specyfikę i akustykę danego miejsca. Taki będzie również krakowski koncert zespołu. Jak przyznają muzycy, wychodząc na scenę, nie myślą o tym, co i w jaki sposób będą grali. Zabierają siebie i fanów w dźwiękową podróż, która może zdarzyć się tylko w tym konkretnym czasie i miejscu.

Koncert:

Data: 22 marca 2018, 19:00
Miejsce: Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków

Bilety:
przedsprzedaż: 50 zł; uczestnicy OFF Festival: 35 zł
w dniu koncertu: 60 zł, uczestnicy OFF Festival: 40 zł

ip

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama